Malware určený ke krádežím identity je na vzestupu

Množství škodlivého kódu určeného ke zcizování osobních dat v loňském roce meziročně stouplo o pozoruhodných 600 %.

Malware určený ke krádežím identity je na vzestupu


To vyplývá z posledního průzkumu bezpečnostní společnosti PandaLabs. Podle ní za tímto razantním vzestupem může stát zčásti také ekonomická recese. Zločinci získané informace typu čísel kreditních karet a hesel k účtům PayPal sami nevyužívají, ale dále je prodávají na černém trhu.

V laboratořích společnosti PandaLabs denně identifikují na 35 000 nových bezpečnostních hrozeb, 71 % z toho jsou přitom trojské koně určené ke krádeži bankovních hesel nebo detailů o kreditních kartách. V roce 2007 přitom podíl těchto trojských koňů na veškerém škodlivém kódu ještě činil pouhých 51 %.

V PandaLabs odhadují, že okolo 3 % uživatelů internetu již padlo za oběť malwaru určenému ke krádežím osobních dat. Lidé by měli být ve střehu například, když dostanou e-mail, který se tváří jako zaslaný jejich bankou - v naprosté většině případů jde o podvrh.

Máte-li sebemenší podezření ne možnost zneužití, nevyplňujte na webu své osobní detaily a před provedením jakékoli transakce zkontaktujte druhou stranu - ať už jde o banku, on-line obchod nebo poskytovatele služeb.

 

Komentáře