Martin Kasa opouští vedení obchodu Kasa.cz

Zakladatel českého internetového obchodu Kasa.cz opouští po deseti letech strávených ve firmě exekutivní vedení společnosti a od 1. 1. 2010 bude ve firmě působit v roli strategického poradce a konzultanta.

Martin Kasa opouští vedení obchodu Kasa.cz


Věnovat se bude především rozvoji nových obchodních příležitostí společnosti, hledání nových obchodních partnerství a přejímání moderních trendů ve světě. Mimo společnost Kasa.cz bude Martin Kasa působit jako soukromý investor v oblasti investicí do Start-up a Early Stage projektů v moderních technologiích včetně internetu, kde chce využít svých četných zkušeností z oboru internetového byznysu.

Martin Kasa se podnikání v oblasti internetového obchodu věnuje od roku 1999, kdy jako devatenáctiletý založil obchod Kasa.cz. Ve svém podnikání musel zprvu čelit pomalému rozvoji internetových technologií v České republice.  Lidé si pomalu zvykali využívat  internetové služby a internetové nakupování bylo v plenkách. První reklamní aktivity proto směroval k výuce lidí jak nakupovat na internetu. Prošel prakticky všemi činnostmi, které se v rámci internetového podnikání vyskytují, od kurýra, přes skladníka, programátora, operátora, obchodníka až po ředitele prosperujícího internetového obchodu. Díky svým vlastním profesním zkušenostem měl možnost porozumět všemu, co se v branži internetového obchodování děje a spolupracovat prakticky se všemi lidmi a subjekty, co něco znamenají na českém internetu. Z firmy, která začínala z nuly, se stala velká prosperující společnost s obratem přes 2 miliardy korun. Martin Kasa v roce 2009 svůj obchodní podíl ve společnosti odprodal strategickému investorovi.

Martin Kasa studoval obor podnikání a řízení na ČVUT a svůj volný čas tráví nejraději s rodinou a při sportu. Je aktivním hráčem volejbalu. V rámci společnosti KasaA.cz se snažil o řadu charitativních programů, stal se zakladatelem Záchranného kruhu, Klubu přátel sbírky Pomozte dětem, kterou Kasa.cz aktivně podporuje.

Komentáře