MasterCard otevírá divizi výzkumu a vývoje MasterCard Labs

Společnost MasterCard Worldwide oznámila, že otevírá novou globální divizi výzkumu a vývoje MasterCard Labs, zaměřenou na rychlejší zavádění inovačních platebních řešení na trh.

MasterCard otevírá divizi výzkumu a vývoje MasterCard Labs


Společnost dále informovala o tom, že jmenovala Garryho Lyonse do pozice výkonného ředitele pro výzkum a vývoj. Do své funkce, v níž bude odpovídat za řízení MasterCard Labs, nastoupí 30. dubna 2010.

Za pomoci MasterCard Labs bude G. Lyons odpovídat za posun v platebních technologiích a využívání vylepšených možností a zdrojů pro zavádění novinek na trhy s cílem přinášet zákazníkům a spotřebitelům přidanou hodnotu. Sestaví mezinárodní výzkumný a vývojový tým stavějící na rozsáhlých znalostech odborníků a techniků MasterCard z celého světa.

G. Lyons působil dříve jako generální ředitel Orbiscomu. Před jeho převzetím skupinou MasterCard v prosinci roku 2008 odpovídal za tvorbu strategie a obecné výkonné řízení. V Orbiscomu pracoval od jeho počátku v roce 1999. Má rozsáhlé zkušenosti v oblasti softwaru a finančních služeb se zaměřením na technologické aspekty a aspekty obchodního rozvoje při zavádění komplexních rozsáhlých systémů pro nadnárodní poskytovatele finančních služeb.

Komentáře