MasterCard představí v Itálii pilotní projekt bezkontaktních plateb PayPass

Předplacená karta bude sloužit k nákupům v různých maloobchodních provozovnách v Miláně a Římě, včetně kin, provozoven rychlého občerstvení, řetězců restaurací, supermarketů a jiných obchodů.

MasterCard představí v Itálii pilotní projekt bezkontaktních plateb PayPass


MasterCard Worldwide oznámila první pilotní projekt bezkontaktních plateb v Itálii. Projekt PayPass bude představen ve spolupráci se společností Poste Italiane – obchodní skupina Banco Posta.

Poste Italiane nabídne svým novým držitelům karet předplacenou kartu PostePay Evolution MasterCard. Předplacená karta bude sloužit k nákupům v různých maloobchodních provozovnách v Miláně a Římě, včetně kin, provozoven rychlého občerstvení, řetězců restaurací, supermarketů a jiných obchodů.

Držitel karty Poste Italiane MasterCard vybavené technologií MasterCard PayPass jednoduše přiblíží kartu ke čtečce PayPass, která je schopna si data z platební karty přečíst na bezdotykové bázi. Díky této technologii je možné nakoupit u všech zúčastněných maloobchodníků bez potřeby zadávat PIN nebo vložit kartu do čtecího zařízení.

Tato technologie umožňuje rychle, bezpečně a snadno provést nákupy v malých hodnotách do 25 euro, kdy spotřebitelé nepotřebují shánět hotovost nebo mince, zadávat PIN nebo podepisovat stvrzenku. U nákupů převyšujících tuto částku bude držitel z bezpečnostních důvodů požádán o zadání PINu nebo o podpis.

Stejně jako dalším maloobchodníkům po celé Evropě, i obchodníkům v Itálii přinese technologie MasterCard PayPass nižší potřebu hotovostních operací a významnou úsporu času.

V Evropě již bylo spuštěno několik projektů a pilotních projektů MasterCard PayPass, které uvedl v červnu 2006 první evropský úvěrový program MasterCard PayPass zavedený v bance Garanti Bank a u nejdůležitějších maloobchodníků v Turecku. Společnost MasterCard také nedávno ohlásila blížící se spuštění významného pilotního projektu PayPass ve Španělsku v Caja Madrid u více než 200 maloobchodníků.

Se zavedením technologie se počítá i v České republice. V současné době o případném zavedení jednáme individuálně s největšími českými bankami,“ řekl Ján Čarný, generální ředitel MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovensko. „Banky mají o PayPass zájem a jsou ve fázi vyhodnocování možnosti implementace, takže skutečné zavedení bezkontaktní technologie je spíše jenom otázkou času.

Komentáře