MasterCard představuje kartu se zabudovaným displejem

Společnost MasterCard Europe představila debetní kartu nové generace, kterou je první platební karta se zabudovaným displejem zajišťujícím vyšší úroveň kontroly a bezpečnosti.

MasterCard představuje kartu se zabudovaným displejem


Turecká banka TEB bude první v Evropě, která uvede tuto novou technologii s autentifikací na trh, a v budoucnu bude na kartu přidávat další funkce.

Prvním vydavatelem, který nabídne tyto nové karty, bude turecká banka TEB. K autentifikačnímu programu Maestro eCommerce, který bude v celém Turecku spuštěn v červenci, postupně na kartě přibudou další funkce. Ve druhé polovině letošního roku prověří funkci zobrazování zůstatku na displeji také britská stavební spořitelna Newcastle Building Society.

Jak to funguje

Karta s displejem představuje novou generaci platebních karet a první interaktivní kartu na trhu. V podstatě funguje jako jakákoliv jiná platební karta, ovšem navíc je vybavena malým displejem a tlačítkem. Držitel karty si může na displeji prohlížet různé číselné a textové informace, jako například dynamický kód pro eCommerce platby, zůstatek na účtu a limit výběru. Společnost MasterCard si jako technologického partnera pro program vybrala švýcarskou společnost zabývající se zabezpečením NagraID Security.

Karta s displejem poskytuje svému držiteli přístup k informacím a funkcím na kartě. V budoucnu MasterCard a TEB plánují doplnit na kartu další rozměr. Budoucí karta s displejem nabídne držiteli přístup k dalším informacím a funkcím, jako je například zůstatek na účtu, dynamický kód, počet získaných věrnostních bodů, přehled posledních transakcí, aktuální úvěrový limit/limit výběru, částka aktuální transakce nebo funkce jízdenky na hromadnou dopravu.

Jednorázové heslo na displeji karty

Přidanou hodnotou katy s displejem je funkce vzdálené autentifikace pro debetní karty. Používání karet k platbám po internetu je stále častější, přičemž držitelé karet vyžadují pro online debetní platby vyšší dostupnost, kontrolu a bezpečnost. Funkce dálkové autentifikace na kartách s displejem, která usnadňuje zabezpečené dálkové transakce, je velmi užitečná, zejména pro držitele karet, kteří je používají při obsluze bankovních účtů či nákupech na internetu. Toto řešení nabízí vydavatelům další možnost autentifikace podporující dálkové transakce na bázi SecureCode a současně přináší volitelný nástroj nahrazující nebo doplňující stávající čtečky CAP (čipová autentifikace) nabízené bankami v Evropě. Karta s displejem je důležitým přírůstkem ke stávajícím autentifikačním řešením společnosti MasterCard (čtečka CAP, mobilní CAP, SMS CAP).

Zůstatek na účtu uvidíte na kartě

Užitečnou funkcí karty s displejem je možnost zobrazit si zůstatek na debetní nebo předplacené kartě. Tato funkce slavila velký úspěch ve spotřebitelském průzkumu ve všech segmentech. Podle tržního průzkumu by 57 % uživatelů debetních karet používalo kartu s možností zobrazování zůstatku mnohem častěji. Existuje i možnost úspor nákladů: průzkum v USA ukázal, že 70 % volání do telefonních center pochází z mobilních telefonů, přičemž 50 % z nich představují základní dotazy, jako právě dotaz na zůstatek.

Společnost MasterCard, která pracovala na konceptu karty s displejem více než jeden rok, věří, že tato technologie již vyspěla na úroveň vhodnou k použití na kartách nesoucích značku MasterCard. Produkt společnosti NagraID Security byl schválen v procesu CSI, což znamená, že vykazuje úroveň odolnosti, bezpečnosti a shody s normou ISO požadovanou pro komerční použití a začlenění do standardů a pravidel značky MasterCard.

Komentáře