McAfee kupuje společnost tenCube

Společnost McAfee oznámila uzavření definitivní dohody, na jejímž základě kupuje soukromě vlastněnou firmu tenCube, poskytovatele mobilní bezpečnostní služby WaveSecure.

McAfee kupuje společnost tenCube


Technologie lokalizace, zamykání a zálohování mobilních telefonů obsažené ve službě WaveSecure budou přidány do platformy pro správu firemních mobilních zařízení TrustDigital a do technologií společnosti McAfee pro zabezpečení mobilních telefonů. Společnost McAfee bude díky tomu schopna nabídnout mobilní řešení příští generace. McAfee bude mít k dispozici jednotnou platformu, která pokryje veškeré segmenty trhu, od koncových uživatelů po velké firmy. Lidé v současnosti ztrácejí mobilní telefony 15krát častěji než notebooky.

Technologie WaveSecure zajišťuje, že pokud je telefon používán s neautorizovaným bezdrátovým účtem, zařízení se automaticky přepne do zamčeného režimu a na nouzový kontakt uživatele pošle informaci o svém umístění. Telefony zamčené službou WaveSecure zobrazují na displeji neustále zprávu, která vysvětluje, jak vrátit telefon jeho vlastníkovi. Aplikace také umožňuje uživatelům automaticky zazálohovat a obnovit všechna data z telefonu včetně textových zpráv a adresáře.

Mobilní službu WaveSecure poskytuje společnost tenCube, která původně sídlila v Singapuru. Její služby jsou v současnosti k dispozici v angličtině, čínštině a indonéštině. Společnost McAfee očekává, že po dokončení akvizice rozšíří počet podporovaných jazyků a propojí službu se svým řešením pro ochranu koncových bodů a funkcemi založenými na cloud computingu. Akvizice by měla být dokončena ještě letos v srpnu.

Komentáře
K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.