McAfee nabízí zabezpečení koncových bodů pod úrovní operačního systému

Spolupráce McAfee a Intelu umožňuje kombinovat softwarový i hardwarový přístup k zabezpečení. Nové produkty nabízejí vzdálený přístup i k vypnutým počítačům a dovedou detekovat malware skrytý na úrovni jádra operačního systému.

McAfee nabízí zabezpečení koncových bodů pod úrovní operačního systému


Společnost McAfee představila nové řešení pro ochranu koncových bodů McAfee Deep Defender a rozšíření své platformy pro správu zabezpečení McAfee ePO Deep Command. Produkt McAfee Deep Defender dokáže podle svých autorů detekovat prakticky veškerý malware běžící v režimu jádra (kernelu). Tato úroveň zabezpečení je umožněna technologií McAfee DeepSAFE, která funguje na úrovni mezi procesorem a operačním systémem. Dokáže proto ochránit mj. systémový software ve fyzické paměti a ovladače.

Společnosti McAfee a Intel na této technologii úzce spolupracovaly a kombinují hardwarové a softwarové řešení bezpečnosti IT. Výsledkem je hardwarová podpora zabezpečení, která by měla omezit hrozbu rootkitů a pokročilých útoků typu APT (advanced persistent threats). Druhá novinka, produkt McAfee ePO Deep Command, představuje rozšíření platformy pro správu zabezpečení McAfee ePolicy Orchestrator. Nabízí škálovatelnost zabezpečení a jeho pomocí je možné vzdáleně přistupovat i k vypnutým počítačům.


Úvodní foto: © rubysoho - Fotolia.com
Komentáře