McAfee: Nejnebezpečnější celebritou na internetu je Heidi Klum

Společnost McAfee vydala novou verzi svého žebříčku Most Dangerous Celebrities (Nejnebezpečnější celebrity).

McAfee: Nejnebezpečnější celebritou na internetu je Heidi Klum


Již pátý rok za sebou analyzovali výzkumníci společnosti McAfee populární hvězdy z kultury a další osobnosti nejčastěji zmiňované v médiích, ať už jde o politiky, zpěváky, modelky nebo herce Hollywoodu. Největší riziko představuje letos bývalá modelka Victoria Secret Heidi Klum, která se ale objevila v poslední době v mnoha reklamních spotech.

Podvodné stránky často slibují, že uživatel zde najde její videa, obrázky nebo spořiče obrazovky. Pokud do vyhledávače zadáte dotazy jako „Heidi Klum”, „Heidi Klum and downloads”, „Heidi Klum and screensavers”, „Heidi Klum and hot pictures”nebo Heidi Klum and videos“, 9 % vrácených odkazů povede na weby, které se snaží distribuovat malware nebo se dopouštějí jiných podvodných aktivit. Americká herečka a  Cameron Diaz, která byla nejnebezpečnější celebritou v loňském roce, se letos umístila na 2. místě. Britský moderátor Piers Morgan na 3. místě je v tomto žebříčku nejnebezpečnějším mužem.

Letošní žebříček ukazuje, že při vyhledávání na webu hrozí největší riziko podvodných stránek v případě hereček a modelek, naopak relativně nejbezpečnější jsou weby týkající se sportovců a zpěváků. Internetoví podvodníci s oblibou využívají jména celebrit, aby uživatele přilákali na weby, které šíří škodlivý software nebo se snaží o jiné podvody. V letošním roce si oblíbili např. techniky využívající zkracovaných URL; tyto odkazy se virálně šíří především v sociálních sítích. Celkový podíl podvodných webů o celebritách oproti loňskému roku mírně klesl.

Pořadí celebrit

1.    Heidi Klum
2.   Cameron Diaz
3.    Piers Morgan
4.    Jessica Biel
5.   Katherine Heigl
6.    Mila Kunis
7.    Anna Paquin
8.    Adriana Lima
9.    Scarlett Johansson
10.    Emma Stone, Brad Pitt a Rachel McAdams

Komentáře