Kybernetičtí podvodníci si oblíbili film Duel Frost/Nixon

Ačkoli ocenění Oskara za nejlepší film roku v neděli připadlo filmu Milionář z chatrče (Slumdog Millionaire), oblíbili si kybernetičtí podvodníci mnohem více film Duel Frost/Nixon (Frost Nixon).

Kybernetičtí podvodníci si oblíbili film Duel Frost/Nixon


K tomuto závěru dospěla společnost McAfee, která se specializuje na otázky internetové bezpečnosti.

Hledat řetězec Frost Nixon je ze všech názvů filmů , které letos obdržely oskarovou nominaci nejriskantnější. Obecně lze ale říci, že vyhledávat informace o všech letos nominovaných filmech představuje pro bezpečnost počítače značné riziko. Původci internetové kriminality na zájem uživatelů o nominované filmy, související obrázky, spořiče obrazovky i všemožné zákulisní informace evidentně sázejí a vytvořili velké množství webů, které vypadají jako legitimní servery.

Fanoušci, kteří například pátrají po Kate Winslet, hvězdě z filmu Předčítač (The Reader) a mají zájem o její fotografie (a spořiče obrazovky s nimi), mají až 20% pravděpodobnost, že odkaz z vyhledávače povede na server, jenž bude představovat riziko pro jejich PC. Tyto servery se pokouší do počítače nainstalovat spyware, adware, viry nebo jiný malware, snaží se o phishing a zasílání spamu.

 

Největší hrozbu z hlediska letošních nominací představují při vyhledávání na Internetu:

- Nejnebezpečnější herec: Brad Pitt

- Nejnebezpečnější herečka: Kate Winslet

- Nejnebezpečnější vedlejší role: Philip Seymour a Penelope Cruz

- Nejnebezpečnější film: Duel Frost/Nixon (Frost Nixon)

 

Komentáře