Mibcon a HP jsou připraveni implementovat SAP HANA

Společnosti Mibcon a HP společně jako jedny z prvních v České republice testují využití této nové technologie v oblasti business inteligence na vlastním prostředí.

Mibcon a HP jsou připraveni implementovat SAP HANA


Tým konzultantů společnosti Mibcon je podle aktuálního tiskového prohlášení připraven předvést vlastnosti SAP HANA a navrhnout a implementovat řešení tam, kde je potřeba v reálném čase rychle analyzovat velké objemy dat nebo vytvářet dostupné aplikace.

Technologie in-memory computing se zaměřuje na optimalizaci transakcí, zejména na práci s daty přímo v operační paměti (in-memory - bez omezování výkonu způsobeného přístupem na datová úložiště). V podání SAP HANA pak přidává podporu pro tzv. mixed-workload, umožňující transakčním a analytickým systémům pracovat v jednotném prostředí. Vytváří z paměti heterogenní prostředí, ve kterém je současně umístěna aplikační logika i zpracovávaná data. To zvyšuje rychlost aplikací a umožňuje zpracování velkých objemů dat v "reálném čase".

V současné době má Mibcon k dispozici prostředí SAP HANA na platformě HP s  přístupem k provozním datům pomocí ETL nástroje SAP BusinessObjects Data Services. Pro vlastní analýzu dat jsou využity reportingové nástroje SAP BusinessObjects.

Rozšíření portfolia HP AppSystem pro SAP HANA představuje škálovatelné řešení založené na HP konvergované infrastruktuře, jejíž součástí jsou i servery HP ProLiant BladeSystem a architektura datových úložišť HP X9300 IBRIX Network Storage System zahrnující např. HP P6500 Enterprise Virtual Array (EVA). Pro usnadnění přechodu z prostředí SAP NetWeaver Business Warehouse (BW) na SAP HANA nabízí HP specializované technologické služby, zejména HP Advanced Information Services for SAP HANA a Asset Recovery Services.


Úvodní foto: © pressmaster - Fotolia.com
Komentáře