Microsoft a Sun rozšiřují strategickou alianci

Sun se stává OEM partnerem pro Windows Server a obě společnosti budou spolupracovat na virtualizaci napříč platformami.

Microsoft a Sun rozšiřují strategickou alianci


Společnosti Microsoft a Sun oznámily, že se Sun stal OEM partnerem pro systém Windows Server. Sun a Microsoft budou dále spolupracovat na podpoře nasazování systému Windows Server na serverech Sun x64.

Hlavní body oznámení:

OEM dohoda k systému Windows Server – Sun bude nabízet systém Windows Server na svém hardwaru x64 a k serverovým systémům s Windows Server bude poskytovat další obslužné programy a software. Windows Server 2003 bude na systémech Sun x64 k dispozici během 90 dnů.

Virtualizace v systémech Solaris a Windows – Sun a Microsoft společným úsilím zajistí, aby Solaris dobře fungoval jako host pod virtualizačními technologiemi Microsoftu a aby Windows Server dobře fungoval jako host pod virtualizačními technologiemi Sunu. Sun a Microsoft budou spolupracovat na procesech podpory pro zákazníky, kteří používají virtualizační řešení. Tato společná podpora zákazníkům zajistí kvalitní virtualizovaný provoz systémů Windows a Solaris.

Rozšířené partnerství pro technologii IPTV – Sun a Microsoft budou nadále spolupracovat na podpoře celosvětového prosazování technologie Microsoft Mediaroom IPTV a multimediální platformy Microsoft na serverech a úložných systémech Sun.

Pokračující investice do interoperability navazují na původní dohodu o spolupráci, kterou obě společnosti uzavřely v dubnu 2004. Společnosti Microsoft a Sun od té doby spolupracovaly na interoperabilitě webových služeb, řešení správy identit, tenkých klientů, nástrojů pro správu systémů a na vývoji systému Windows Server.

Komentáře