Microsoft a SUSE obnovují smlouvu o interoperabilitě

Odezva zákazníků vedla ke čtyřletému prodloužení smlouvy s přislíbenou investicí 100 milionů dolarů ze strany Microsoftu.

Microsoft a SUSE obnovují smlouvu o interoperabilitě


Společnosti Microsoft a SUSE oznámily čtyřleté rozšíření průkopnické smlouvy, kterou podepsaly Microsoft a Novell před téměř pěti lety. Smlouva se týká spolupráce na interoperabilitě a podpoře systémů Windows a Linux. Tato spolupráce bude trvat do ledna 2016 a Microsoft se v rámci ní zavázal investovat 100 milionů dolarů do nových certifikátů systému SUSE Linux Enterprise pro zákazníky využívající podporu Linuxu od SUSE.

Microsoft a SUSE budou také pokračovat ve své technické spolupráci na řešeních týkajících se cloudového prostředí, virtualizace a správy, s cílem pomoci zákazníkům pracovat efektivněji. Jedním z příkladů je meziplatformní řešení se systémy Microsoft Hyper-V Cloud a SUSE Linux Enterprise Server. Tato kombinace podle tiskového vyjádření poskytuje IT manažerům robustní řešení pro migraci do architektury privátního cloudu. Firmy také plánují rozšířit Microsoft System Center prostřednictvím integrace s platformou SUSE Manager a vybrat technologie, které vylepší zavádění, opravy a aktualizace systému Linux.





Komentáře