Microsoft bude mít nového generálního ředitele. Ten současný míří do Ruska!

Microsoft bude mít nového generálního ředitele. Ten současný míří do Ruska!


Stáavjící generální ředitel české pobočky Microsoftu Michal Čupa byl jmenován do nově vytvořené pozice generálního ředitele pro on-line služby v Rusku. Od prvního května bude zodpovědný za ustavení a rozvoj internetových služeb zastřešených značkou Windows Live na nejrychleji se rozvíjejícím evropském trhu.

Tato změna byla velmi pečlivě naplánovaná,“ uvádí Vahé Torossian, vicepresident EMEA a prezident pobočky Microsoftu pro střední a východní Evropu. „Michal prokázal velkou iniciativu v rozšiřování obchodních aktivit v ČR a realizoval celou řadu úspěšných projektů v souladu s naším dlouhodobým strategickým zaměřením na Českou republiku - např. vznik světového centra pro mobilní technologie v Praze či nové regionální call centrum pro zákazníky Microsoftu v Brně.

Michal Čupa bude spolu se svými novými povinnostmi v Rusku i nadále dohlížet na českou pobočku. Ve své stávající funkci generálního ředitele české pobočky bude působit přinejmenším do konce hospodářského roku, případně dokud nebude oznámen jeho nástupce.Michal Čupa byl jmenován generálním ředitelem českého Microsoftu zhruba před rokem (květen 2006). S ruským trhem má už své zkušenosti - před příchodem do Microsoftu totiž dva roky pracoval v Moskvě jako výkonný vicepresident a provozní ředitel americké telekomunikační společnosti Golden Telecom, která je největším alternativním telekomunikačním operátorem působícím na trzích v Ruské federaci, Ukrajině, Kazachstánu a Uzbekistánu.


Foto: Microsoft

Komentáře