Microsoft Dynamics CRM 2011: k dispozici také klasická on-premise verze

Z pohledu funkčnosti a možností nastavení se klasická a cloudová verze od sebe neliší

Microsoft Dynamics CRM 2011: k dispozici také klasická on-premise verze


Necelý měsíc poté, co na trh uvedl cloudovou verzi, začal Microsoft prodávat také klasickou „on-premise“ verzi svého CRM řešení Microsoft Dynamics CRM 2011.

Na rozdíl od cloudové verze hostované v datových centrech Microsoftu je MS Dynamics CRM 2011 určen pro instalaci na vlastní IT infrastruktuře zákazníka. Vedle těchto verzí je od nově dostupná také verze, kterou budou pro zákazníky hostovat partneři Microsoftu.

„Spolu s novou generací našeho CRM řešení si mohou zákazníci vybrat podle vlastních potřeb a preferencí, zda jej budou využívat na vlastní infrastruktuře nebo ve formě služby hostované v data centru Microsoftu nebo u některého z našich partnerů. Z pohledu funkčnosti a možností upravitelnosti se však klasická a cloudová verze CRM řešení od sebe nijak neliší,“ vysvětluje David Frantík, manažer divize podnikových řešení společnosti Microsoft.

Klasická i cloudová verze přichází dle výrobce s řadou vylepšení, která urychlují rutinní práci a přinášejí rychlý pohled na nejdůležitější data. Umožňují například jednoduchou tvorbu interaktivních grafů, reportů i úpravy dashboardů, které jsou stejně jednoduché, jako například tvorba grafů v Excelu. Řešení také přinášejí důvěrně známé uživatelské rozhraní Microsoft Office a ovládají se přímo z Outlooku, se kterým jsou propojena na všech úrovních včetně kalendáře, úkolů a kontaktů.

Nové verze Microsoft Dynamics CRM také zlepšují práci při zadávání údajů, uvádí dále Microsoft. Nabízí mimo jiné jednoduché interaktivní průvodce vhodné například pro pracovníky kontaktních center. Nové jsou také uživatelsky upravitelné oprávněními pro formuláře, kdy každý zaměstnanec vidí a vyplňuje jen ty údaje, které jsou relevantní pro jeho práci.

 

Českou verzi klasické i cloudové verze řešení Microsoft Dynamics CRM je možné si zdarma vyzkoušet, testovací verzi najdete na http://crm.dynamics.com/.

Komentáře