Microsoft jmenoval generálního ředitele české pobočky

Microsoft jmenoval generálního ředitele české pobočky


Microsoft oznámil jmenování generální ředitelky české pobočky. S okamžitou platností se jí stala Jane Gilson, která od března tohoto roku zastávala v české pobočce společnosti pozici obchodní a marketingové ředitelky a od července 2007 také pozici výkonné generální ředitelky.

Jane Gilson bude jako generální ředitelka dohlížet na všechny obchodní aktivity a programy provozované firmou Microsoft v České republice. V nejbližší době se jedná především o uvedení internetových služeb a aplikací Windows Live, nového serverového operačního systému Windows Server 2008 a řešení pro řízení zákaznických vztahů Microsoft Dynamics CRM 4.0. Je na své pozici odpovědná Vahému Torossianovi, viceprezidentovi společnosti Microsoft pro Evropu, Střední východ a Afriku.

Jane Gilson nahradila ve funkci Michala Čupu, který byl generálním ředitelem české pobočky od roku 2006.

Do českého Microsoftu přišla Jane Gilson z redmondského ústředí společnosti, kde řídila divizi Windows Embedded. Byla zodpovědná za produktový management, marketing, vytváření aliancí s obchodními partnery a zvyšování povědomí uživatelů o přínosech Windows pro jednoúčelová zařízení. Před svým příchodem do Microsoftu pracovala na vedoucích marketingových pozicích ve společnostech Active Voice, Acadio Corporation, Talisma Corporation, iCat Corporation a KPMG Peat Marwick.

Foto: Microsoft

Komentáře