Microsoft nabízí zdarma českou verzi programovacího prostředí Small Basic

Všichni zájemci z řad začínajících vývojářů si nyní mohou zdarma stáhnout českou verzi programovacího prostředí Microsoft Small Basic.

Microsoft nabízí zdarma českou verzi programovacího prostředí Small Basic


Všichni zájemci z řad začínajících vývojářů si nyní mohou z adresy www.msdn.cz/smallbasic zdarma stáhnout českou verzi programovacího prostředí Microsoft Small Basic. Součástí bezplatného balíčku je i dokumentace v češtině. Microsoft Small Basic je jednoduché programovací prostředí a jazyk podobný QBasicu. Je založen na technologii Microsoft .NET a vznikl jako součást balíku experimentálních projektů Microsoft DevLabs. Je určen úplným začátečníkům, nejen dětem, a jeho cílem je představit srozumitelným způsobem základy programování.

„Věříme, že jazyk získá oblibu nejen mezi úplnými začátečníky, ale nalezne také široké využití ve výuce programování na základních a středních školách. Mezi výhody patří jednoduchost, možnost zábavné formy výuky a nepochybně i dostupnost české verze,“ říká Jiří Karpeta, ředitel divize vývoje společnosti Microsoft.

Small Basic není jedinou snahou společnosti Microsoft zpřístupnit programování bez jazykové bariéry co nejširšímu okruhu uživatelů. Pokročilejší zájemci mohou využít češtinu pro sadu Visual Studio 2010, která je ke stažení na http://www.msdn.cz/vscz.Komentáře