Microsoft odhalil Customer Preview nových Office 2013

Steve Ballmer, CEO Microsoftu, včera v San Franciscu představil Customer Preview nové kancelářské sady Office 2013, která přináší zejména podporu dotykových zařízení a propojení s úložištěm SkyDrive. Vyzkoušet si ji můžete i vy.

Microsoft odhalil Customer Preview nových Office 2013


Nová sada Office bude zaměřena na mobilní zařízení, dotykové ovládání a cloud. Stejně jako Windows 8, se Office 2013 v některých ohledech výrazně lišší od svých předchůdců. Upravené je stávající ribbon rozhraní, které lze nově minimalizovat (až schovat) a tím pádem získat na menších obrazovkách více prostoru pro text. Zaměření na mobilitu je tak zřejmé.

Každá aplikace z balíku pak samozřejmě dostane celou řadu nových funkcí. Do Wordu můžete například jednoduše importovat PDF soubor a editovat jako normální dokument. Editovat lze nejen text, ale i případné tabulky.

Do dokumentů půjde také velmi jednoduše vložit video pomocí HTML kódu (podobně jako na webové stránky) a při propojení se SkyDrive či Flickr účtem lze vložit obrázek z těchto služeb přímo ve Wordu. Snadnější bude také spolupráce více uživatelů na jednom dokumentu díky vylepšenému sledování změn. K novinkám patří také nový zobrazovací mód (anglicky nazvaný Reader) určený pouze pro čtení dokumentů.

Cloud přímo v Office

Sada Office 2013 nabídne rovněž vestavěnou podporu pro cloudové úložiště SkyDrive, což umožní uživatelům jednoduše ukládat data do cloudu, díky čemuž k nim získají přístup z libovolného zařízení s připojením k internetu.

Stejně jako dříve, nabídne Microsoft domácnostem a firmám nové Office hned v několika sadách. Nejen pro firmy, ale nakonec i pro domácnosti nabídne MS také cloudové Office 365 na bázi předplatného.

Microsoft také naznačil, že tablety na Windows RT budou mít předinstalovanou základní sadu Office 2013, která obsahuje Word, Excel, PowerPoint a OneNote.

Nová sada Office (včetně Office 365) bude určená pouze pro Windows 7 a Windows 8, starší operační systémy budou bez podpory. Finální verze Office 365 by měla obsahovat také podporu pro Mac. Společnost zatím neprozradila, kdy bude nová sada k dispozici ani jaká bude její cena.

Pokud si chcete novou sadu Office 2013 vyzkoušet na vlastní kůži, můžete si až na 5 počítačů nainstalovat verzi Consumer Preview, kterou po přihlášení stáhnete na webu Microsoftu.

 

Zdroj: IDG News Service


Úvodní foto: © Sergej Khackimullin - Fotolia.com
Komentáře