Microsoft Office pro Windows RT redukují využití systémových prostředků

Kancelářský balík Office pro tabletové Windows RT nabídne většinu funkcí desktopových Office, avšak přinese optimalizace pro nižší spotřebu baterie. Office Home & Student 2013 RT budou dostupné na podzim.

Microsoft Office pro Windows RT redukují využití systémových prostředků


Uživatelé, již si pořídí tablet běžící na Windows RT, edici určené pro zařízení postavěné na architektuře ARM, zdarma získají kancelářský balík Office dostupný v několik jazykových lokalizacích. Tablety (a jiná mobilní zařízení) s Windows RT, jež se začnou na prodejních pultech objevovat v říjnu, budou mít předinstalovanou zkušební verzi balíku Office Home and Student 2013 RT, kterou bude možno skrze Windows Update později bezplatně nahradit plnou verzí.

Edice Office Home and Student 2013 RT bude běžet pouze pod Windows RT a nebude ji možno zakoupit jako samostatný produkt, uvedla společnost Microsoft na svém oficiálním blogu. V rámci balíku budou mít uživatelé k dispozici Word, Excel, PowerPoint a OneNote. Microsoft tvrdí, že všechny nástroje nabídnou uživatelům (téměř) plnohodnotnou funkcionalitu a navíc budou Office pro Windows RT optimalizovány pro výkon a nižší spotřebu systémových zdrojů.

Mezi chybějící funkce patří podpora maker, add-inů a prvků využívajících ActiveX. PowerPoint navíc nepřehraje některé starší formáty a nebude možné editovat matematické rovnice vytvořené skrze Editor Rovnic 3.0 využívaný staršími verzemi Office.

Asi nejvýznamnějším rozdílem oproti desktopové verzi Office je optimalizace pro co nejnižší spotřebu baterie. Microsoft uvádí, že dřívější verze Office zasílali procesoru požadavky na výpočetní operace více než tisíckrát za minutu, i když s Office uživatel právě nepracoval. V případě Office pro Windows RT se tato hodnota povedla vývojářům redukovat o 95 %, tedy když uživatel s nástroji neinteraguje, budou spotřebovávat opravdu minimum výpočetního času procesoru. To by se mělo výrazně projevit na delší výdrž baterie.

 

Zdroj: IDG News service, Blogs.office.com


Úvodní foto: Microsoft
Komentáře