Microsoft pracuje na zvýšení bezpečnosti svého cloudu. Kupuje společnost PhoneFactor

Americký gigant potvrdil akvizici společnosti PhoneFactor zabývající se vývojem systému vícefaktorové autentifikace. Uživatelské telefony zvýší bezpečnost cloudových služeb Microsoftu.

Microsoft pracuje na zvýšení bezpečnosti svého cloudu. Kupuje společnost PhoneFactor


PhoneFactor, kansaská společnost věnující se problematice autentifikace uživatelů, přechází pod nadvládu americké společnosti Microsoft, jež má v plánu nově nabyté technologie integrovat do svých cloudových služeb a zvýšit tak jejich zabezpečení.

Prozatím bude PhoneFactor nadále své služby prodávat jako samostatné produkty, avšak později bude systém autentifikace nabízen v rámci multilicenčního programu společnosti Microsoft. Ve svém blogovém příspěvku CEO společnosti PhoneFactor Timothy Sutton prohlásil, že stávajícím uživatelům bude i nadále poskytována podpora.

O jakou službu se tedy vlastně jedná? Napoví již sám název společnosti PhoneFactor, v centru pozornosti tedy stojí mobilní telefon. Ten je využíván pro korektní dokončení webové autentifikace s tím, že měl tento systém co možná nejméně snížit uživatelský komfort. V praxi to může vypadat například tak, že pro přihlášení k dané webové službě nebude stačit pouze klasické zadání hesla, ale také ověřovacího kódu, který uživatel na vyžádání obdrží na svůj mobilní telefon.

Ověřovací přitom nemusí uživatel přijmout pouze formou textové zprávy, ale také hlasové zprávy, nebo jej může generovat za pomocí speciální aplikace. Podobný systém současně nabízí například Google, označuje jej jako dvoufázové ověření.  Celá problematika navýšení zabezpečení účtů je založena na tom, že uživatelé při přihlašování kombinují svou znalost (heslo) se svým vlastnictvím (mobilní telefon).

Jak uvedl korporátní viceprezident pro divizi Microsoft Server and Tools, plánuje společnost po dokončení akvizice integrovat autentizační technologie do svých služeb Active Directory, Windows Azure Active Directory a balíku Office 365.

 

Zdroj: IDG News Service, Blog.phonefactor.com


Úvodní foto: © Scanrail - Fotolia.com
Komentáře