Microsoft představil betu aplikace pro vývojáře Visual Studio LightSwitch

Společnost Microsoft uvolnila ke stažení beta verzi nového programu Visual Studio LightSwitch. Vývojářům umožní vytvářet podnikové aplikace pro prostředí desktopu i cloudu, které budou přizpůsobené potřebám uživatelů a přitom budou mít vzhled i vlastnosti prodávaných komerčních řešení.

Microsoft představil betu aplikace pro vývojáře Visual Studio LightSwitch


LightSwitch je nový přírůstek do produktové řady vývojářských aplikací Visual Studio, v rámci kterého představuje nejjednodušší nástroj Microsoftu pro tvorbu podnikových aplikací. Vedle tvorby aplikací umožňuje vývojářům i jejich jednoduché propojení s dalšími existujícími aplikacemi, systémy či webovými službami. Umožňuje jim rovněž využívat různých možností hostingu, způsobů implementace nebo zapojení doplňků třetích stran.

Vedle zveřejnění beta verze nového programu LightSwitch Microsoft oznámil, že dokončuje finální verzi nástroje Visual Studio 2010 Lab Management. Ten bude dostupný na konci srpna pro všechny předplatitele služby MSDN pro Visual Studio 2010 Ultimate a Visual Studio Test Professional 2010. Vývojářským týmům přinese prostředí integrovaného řízení virtuálních strojů na bázi Hyper-V pro optimalizaci tvorby, implementace a testování aplikací. Organizacím to umožní testovat a zavádět nové aplikace rychleji, s menšími riziky a náklady.

Beta verzi nového programu Visual Studio LightSwitch si můžete stáhnout zde: http://www.microsoft.com/lightswitch

Zkušební verze programu Visual Studio 2010 Lab Management je k dispozici ke stažení zde: http://msdn.microsoft.com/en-us/vstudio/ee712698.aspx

Komentáře