Microsoft představil testovací platformu pro vývojáře webových stránek

Společnost Microsoft dnes představila modern.IE, sadu bezplatných nástrojů a zdroj informací pro vývojáře webových stránek, které umožní otestování funkčnosti a vzhledu stránek a zajistí tak optimalizaci pro různé druhy zařízení i internetových prohlížečů.

Microsoft představil testovací platformu pro vývojáře webových stránek


Současně bylo uzavřeno partnerství s přední cloudovou službou BrowserStack, která umožňuje webovým vývojářům otestovat své stránky v kterémkoli webovém prohlížeči, na kterémkoli zařízení i operačním systému. Vývojáři, kteří tuto službu navštíví přes portál modern.IE, ji mohou v průběhu tohoto roku využívat po tři měsíce zdarma.

Cílem nástrojů modern.IE je učinit vývoj internetových stránek o něco snadnějším. Obsahují průvodce, který na základě zadání internetové adresy proskenuje kód stránky a vyhledá časté programovací postupy, které by mohly vést k omezení funkčnosti stránek a umožňují najít řešení. Patří sem zejména otázka podpory webových standardů v rámci starších verzí webového prohlížeče, kompatibilita na stále se zvětšující škále různých zařízení včetně chytrých telefonů, tabletů nebo moderních televizorů, či návrhy úpravy pro prohlížení stránky na dotykovém zařízení, případně i využití dlaždice na úvodní obrazovce Windows 8.


Úvodní foto: © Julien Eichinger - Fotolia.com
Komentáře