Microsoft představil Windows Intune - službu pro správu a zabezpečení počítačů na dálku

Společnost Microsoft začala v Česku prodávat novou cloudovou službu Windows Intune.

Microsoft představil Windows Intune - službu pro správu a zabezpečení počítačů na dálku


Společnost Microsoft začala v Česku prodávat novou cloudovou službu Windows Intune. Díky ní IT mohou správci získat nástroj, který jim umožní spravovat a zabezpečovat firemní počítače bez ohledu na to, zda jsou s nimi uživatelé právě v kanceláři, na pobočce nebo třeba na služební cestě. Součástí služby Windows Intune jsou také upgradovací práva na Windows 7 Enterprise i budoucí verze nebo bezpečnostní software.

Služba Windows Intune přináší vedle zajištění včasných aktualizací i další výhody. Umožňuje například zajistit ochranu před nežádoucím softwarem, zahrnuje inventarizaci hardware a software na jednotlivých počítačích, umožňuje nastavit skupinové politiky nebo poskytnout uživatelům na dálku pomoc při řešení problémů.

Díky tomu, že Windows Intune jako cloudová služba nevyžaduje investice do serverové infrastruktury, lze ji nasadit a začít využívat okamžitě. Předcházení problémů a včasná aktualizace systémů také zvyšuje produktivitu koncových uživatelů. Využití služby Windows Intune a systému Windows 7 Enterprise umožňuje podle IDC firmám ušetřit až 702 dolarů ročně na jeden počítač.

Podle další studie IDC mohou na nové službě Windows Intune vydělat i partnerské společnosti. Mohou totiž díky cloudovému řešení zajistit podporu více zákazníkům bez potřeby nabírat další lidi, jak tomu bývá u klasické podpory v místě zákazníka. Studie IDC odhaduje, že partneři mohou s využitím Windows Intune zvýšit své příjmy v oblasti správy počítačů v průměru o 19 procent během prvního roku plného provozu.

Pro zákazníky či partnerské společnosti, které si chtějí novou službu Windows Intune otestovat, je k dispozici třicetidenní zkušební verze. Tu mohou využít ke správě až 25 počítačů. Plná verze Windows Intune umožňuje prostřednictvím jediného účtu spravovat až 20 tisíc počítačů, přičemž toto číslo se bude s dalšími verzemi ještě zvyšovat.

Windows Intune je po loňském uvedení řešení Business Productivity Online Suite (BPOS), Windows Azure a letošním představení Dynamics CRM Online další cloudovou službou společnosti Microsoft dostupnou českým zákazníkům. Výhodou tohoto modelu doručování softwaru a technologií je vedle nižších investičních nákladů do infrastruktury zejména možnost rychle přicházet s novými verzemi produktů a využít je na straně zákazníků bez ohledu na to, zda jde o malou firmu nebo velkou organizaci. Více informací a 30denní zkušební verzi můžete získat na www.windowsintune.cz.

Komentáře