Microsoft přichází s portálem s výukovými materiály zdarma

Zdarma dostupné kurzy vás zasvětí do tajů Windows Azure, Microsoft virtualizace nebo Office 365.

Microsoft přichází s portálem s výukovými materiály zdarma


Začínající vývojáři, správci sítí, IT manažeři, pracovníci help desku a další, kdo mají na starosti firemní IT, mohou ke svému rozvoji využít nový web Microsoft Virtual Academy (MVA) www.microsoftvirtualacademy.com. Tento výukový portál si klade za cíl poskytnout přístupnou formou výukové materiály a systémem znalostních testů zvyšovat kvalifikaci IT pracovníků. Služba je nabízena zcela zdarma, stačí se pouze zaregistrovat se svým účtem Live ID.

Stále aktualizovaná a rozšiřovaná nabídka virtuálních kurzů zahrnuje v současné době například videozáznamy přednášek o Microsoft virtualizaci pro VMWare profesionály. Součástí jsou zajímavosti a tipy spojené s Hyper-V, clusteringem, nástroji rodiny System Center a řešeními privátního cloudu. Kromě toho jsou k dispozici i kurzy věnované platformě Windows Azure nebo cloudové službě Office 365.

„Půvab portálu Microsoft Virtual Academy spočívá hlavně v zaměření na odpovídající technickou stránku jednotlivých řešení. IT pracovníci, kteří se rozhodnou si zdarma doplnit své znalosti, nemusí procházet žádným obchodně-marketingovým školením, ale soustředí se pouze na pro ně zajímavý a přínosný obsah,“ uvedl Jiří Karpeta, ředitel divize vývoje ve společnosti Microsoft.

Za shlédnutí video-přednášek a složení znalostních testů jsou „virtuální studenti“ bodováni a mohou tak porovnávat svoji úroveň s ostatními IT odborníky jak celosvětově, tak i v rámci České republiky. Počet bodů řadí každého účastníka do úrovně Bronze, Silver, Gold nebo Platinum, přičemž ti, kteří dosáhnou na posledně jmenovanou nejvyšší úroveň, se mohou těšit na odměnu.

Komentáře