Microsoft údajně testuje Surface Phone

O tom, že Microsoft asi představuje svůj vlastní telefon, jsme již psali. Vypadá to, že jsme nebyli daleko od pravdy – alespoň podle informací Wall Street Journal.

Microsoft údajně testuje Surface Phone


Zástupci některých dodavatelů Microsoftu se prý nechali slyšet, že Microsoft testuje nový smartphone, který prozatím média označují jako "Surface Phone" podle nedávno představeného tabletu společnosti, nicméně jeho masová produkce je do budoucna stále nejasná.

Snaha Microsoftu o produkci vlastního telefonu s Windows 8 se pochopitelně nelíbí dvorním poskytovatelům hardwaru pro nový operační systém Microsoftu, zejména finské Nokii, která na Windows 8 vsadila svou zřejmě poslední kartu. Jestliže jí sázka nevyjde, je její budoucnost značně nejistá.

Microsoft však se svým telefonem nejspíše vyčkává na to, jak se přístroje jeho hardwarových poskytovatelů „chytnou“ na trhu. Jestliže dosavadní výrobci telefonů pro Windows 8, tedy Nokia, Samsung a HTC, nebudou úspěšní, bude se gigant z Redmondu s největší pravděpodobností snažit prorazit se svým vlastním smartphonem.


Úvodní foto: Jonas Daehnert
Komentáře