Microsoft rozšiřuje nabídku dárcovských programů pro neziskové organizace

Společnost Microsoft připravila pět změn, které mají přispět ke zkvalitnění dárcovského programu CyberGrants a programu TechSoup.

Microsoft rozšiřuje nabídku dárcovských programů pro neziskové organizace


První novinkou je navýšení počtu softwarových produktů, o něž mohou zástupci neziskových organizací zažádat. Místo dosavadních šesti nabízí nyní Microsoft deset produktů, mezi které patří mimo jiné Microsoft Windows 7, Microsoft Office 2010, Microsoft SharePoint 2010 a další. Rozšířena byla i základna žadatelů. Nově se teď mohou o softwarové granty hlásit další tři kategorie neziskových organizací: výzkumné medicínské organizace, soukromé nadace a organizace zaměřené na rekreaci a amatérské sportování.

V rámci dárcovských programů začal Microsoft také bezplatně nabízet speciální legalizační licenci systému Windows, Get Genuine Kit. Ta organizacím, které si nejsou jisté legálností svého operačního systému, umožní systém zlegalizovat a zpřístupní jim tak pravidelné aktualizace a lepší zabezpečení.

Čtvrtou novinkou je možnost žádat o softwarový dar v rámci programu TechSoup kdykoliv. Odpadá tak dříve platné omezení, kdy nezisková organizace mohla o softwarový dar žádat pouze jednou ročně. S programem TechSoup souvisí i pátá výhoda. Neziskové organizace, které získávají softwarové granty prostřednictvím tohoto programu, se nyní mohou přihlásit na webovou stránku Microsoft Donations Center a přes internet sledovat stav a historii svých žádostí.

„Rostoucí zájem neziskových organizací o tento druh podpory nás motivoval k dalšímu zjednodušení a nabídce nových možností spolupráce. Věříme, že tento krok napomůže zvýšení konkurenceschopnosti českých neziskových organizací ale i snížení podílu nelegálního softwaru na českém trhu,“ uvedla Markéta Kuklová, tisková mluvčí společnosti Microsoft.

„Program TechSoup poskytl neziskovým organizacím v České republice příležitost pro profesionalizaci a zkvalitnění jejich práce. Jsme přesvědčeni, že neziskové organizace ocení dnes oznámené změny a rozšíření dárcovského programu společnosti Microsoft, které jim přinese jak rozšíření nabídky softwarových darů tak i větší flexibilitu při jejich získávání. Program se od začátku setkává s nebývalým zájmem a nyní očekáváme, že jeho obliba ještě vzroste,“ uvedl Jiří Bárta, ředitel Nadace VIA, jež spolu s Nadací Charty 77 a Sdružením VIA program v České republice zprostředkovává.

Program TechSoup zaznamenal v České republice velký nárůst zájmu ze strany neziskových organizací. Od jeho spuštění v prosinci 2010 do konce letošního června je v databázi registrováno již celkem 293 neziskových organizací (234 z nich splňuje kritéria oprávněnosti společnosti Microsoft) a bylo vyřízeno celkem  131 objednávek, díky nimž do neziskových organizací putovalo již více než1 800 softwarových licencí v celkové hodnotě více než 16 milionů korun.

Komentáře