Microsoft si nechal patentovat koncept brýlí s rozšířenou realitou

Společnost Microsoft získala patent na vlastní návrh brýlí, jež využívají systém rozšířené reality. Funkční prototyp podobného zařízení představil Google na konci června.

Microsoft si nechal patentovat koncept brýlí s rozšířenou realitou


Po vzoru společnosti Google se i Microsoft bude soustředit na vývoj vlastních brýlí, které běžný život uživatele rozšíří o množství informací servírovaných přímo před oční zornice. Produkt spojující systém rozšířené reality s brýlemi veřejnosti poprvé předvedl Google během letošního ročníku své vývojářské konference Google I/O. Nutno zmínit, že je zařízení Google Project Glass stále ve vývoji, nicméně je již testováno vývojáři v běžném provozu a v dohledné době by se mohlo rozšířit také mezi koncové zákazníky.

Se svým návrhem přichází také Microsoft, který získal patent na brýle nesoucí displej, který má uživateli v reálném čase zobrazovat informace relevantní k dané události. Na rozdíl od Googlu, který své brýle zamýšlí pro celodenní využití, se Microsoft bude soustředit spíše na specifické akce často spjaté s fixní pozicí uživatele. Může se tak například jednat o sledování živého sportovního utkání ve fotbale, kdy budou brýle rozpoznávat hráče a skrze displej uživateli zobrazovat jejich jména a jiné informace o hře.

Za patentem Microsoftu stojí Kathryn Stone Perez, výkonná ředitelka oddělení, které vyvinulo senzor Kinect pro herní konzoli Xbox 360, a John Tardiff, vývojář zabývající se audiem a videm, který dříve pracoval pro Apple. V současnosti není známo, zda Microsoft již vlastní funkční prototyp, nebo zatím pouze připravuje dokumentační pozadí, které je v dnešní době patentových válek nezbytností pro vývoj nenapadnutelného projektu.

 

Zdroj: Techcrunch.comAppft.uspto.govBbc.co.uk


Úvodní foto: © Maridav - Fotolia.com
Komentáře