Microsoft spoluotevřel inovační centrum

Microsoft spoluotevřel inovační centrum


Společnost Microsoft představila Microsoft Inovační Centrum, které otevírá ve spolupráci s Jihomoravským inovačním centrem v Brně.

Středisko, jehož úkolem je podpořit nadějné začínající firmy především z oblasti IT, bylo představeno 14.února na tiskové konferenci v Senátu Parlamentu ČR před zahájením konference Innovation Thursday - setkání, jehož cílem je demonstrovat význam inovací a jejich dopad na hospodářský rozvoj.

Microsoft Inovační Centrum, které je umístěno v prostorách Technologického inkubátoru II provozovaného JIC, nabídne začínajícím podnikatelům, studentům, vývojářům a výzkumným pracovníkům přístup ke zdrojům a informacím na světové úrovni. Pro zájemce je připravena nejen celá řada aktivit z oblasti vzdělávání a poradenství, ale i špičkové vybavení pro testování a vývoj nejnovějších technologií. Této příležitosti mohou využít jak firmy v rámci inkubátoru, tak i další společnosti, které o takovouto podporu projeví zájem a zároveň přicházejí s inovativním podnikatelským záměrem. Slavnostní otevření Microsoft Inovačního Centra se uskuteční 21. února 2008 v Brně za účasti představitelů Jihomoravského kraje, společnosti Microsoft, JIC a dalších partnerů projektu.

Komentáře