Microsoft uvedl vlastní tablet Surface běžící na Windows 8

Microsoft vstupuje na trh tabletů s vlastním zařízením. Na včerejší tiskové konferenci pořádané v Los Angeles představil tablet Surface, který poběží na Windows 8 Pro i Windows RT.

Microsoft uvedl vlastní tablet Surface běžící na Windows 8


Spekulace světových médií se ukázaly jako pravdivé, Microsoft opravdu přišel s novým tabletem, který se bude snažit prosadit nadcházející operační systém Windows 8 mezi silnou konkurencí v podobě společností Apple nebo Samsung. Se softwarovými řešeními Microsoftu se dnes setkáváme na zařízeních výrobců třetích stran, nicméně tentokrát redmondská společnost překvapila vlastní hardwarem s několika zajímavými konstrukčními řešeními, které zřejmě mezi konkurencí jen tak nezapadnou.

Představeny byly dvě verze tabletu. Kompaktnější varianta určená pro běžné spotřebitele běží na Windows RT, edici Windows 8 určené pro zařízení vybavené procesory ARM. Druhá dražší varianta je vybavena plnohodnotným Windows 8 v edici Pro a cílí tak na firemní uživatele.

Microsoft Surface

Na rozdíl od konkurenčního iPadu, který se dnes v podnikových sférách vyskytuje stále častěji, se Microsoft snaží rozlišit zařízení určené čistě pro zábavu a pro firemní účely. Surface s Windows 8 Pro tak rovněž oproti levnější variantě nabídne vyšší výkon díky využití procesoru Intel Core i5 s nejnovější architekturou Ivy Bridge a podporu všech běžných desktopových aplikací včetně kancelářských programů Microsoft Word nebo Excel, profesionálního grafického editoru Photoshop a dalších. Tablet by si tak mohl snadno najít cestu mezi firemní klientelu například v rámci současně populární strategie BYOD, kdy mohou zaměstnanci pro práci využívat vlastní zařízení.

Tablet jistě zaujme také výklopným stojánkem a především pak speciální dotykovou klávesnicí, jež supluje funkci ochranného krytu a díky magnetickému přichycení lze snadno odejmout.

Bližší informace včetně stručných technických specifikací si můžete prohlédnout na oficiální stránce věnované tabletu Surface, shlédnout můžete rovněž krátkou video upoutávku.

 

Zdroj: CIO.com Microsoft.com


Úvodní foto: Microsoft
Komentáře