Microsoft uvolnil českou verzi Windows Intune třetí generace

Třetí generace Windows Intune nově přináší možnost vzdáleně spravovat a zabezpečovat mobilní zařízení.

Microsoft uvolnil českou verzi Windows Intune třetí generace


Společnost Microsoft představila třetí generaci své cloudové služby Windows Intune pro správu a dohled firemních počítačů. Služba Windows Intune dosud umožňovala spravovat přes internet počítače bez nutnosti serverové infrastruktury, provádět na dálku instalace a bezpečnostní aktualizace nebo poskytovat uživatelům vzdálenou pomoc. Třetí generace přináší například podporu mobilních zařízení a tabletů, samoobslužný portál s podnikovými aplikacemi nebo nové možnosti v oblasti definic skupin uživatelů i zařízení.

Windows Intune umožňuje pro mobilní zařízení nastavovat bezpečnostní politiky, vynutit si ochranu zařízení a dat heslem či šifrováním nebo zakázat stahování e-mailových příloh. Na dálku je možné rovněž instalovat aplikace či mobilní zařízení vymazat v případě, že by hrozilo jeho zneužití po ztrátě či krádeži (pokud tuto funkci operační systém daného zařízení podporuje). Spravovat je možné kterékoliv mobilní zařízení či tablet využívající Exchange ActiveSync, ať už jde o zařízení se systémem Windows Phone, iOS či Android.

Další novinku představuje přítomnost samoobslužného firemního portálu. Ten je k dispozici firemním uživatelům a nabízí jim přístup k ověřeným aplikacím, softwaru a instalačním balíčkům připraveným k přímé instalaci správcem infrastruktury. Každý uživatel se také může podívat na seznam zařízení, z nichž přistupuje k firemním prostředkům, nebo vyřešit na dálku nějaký uživatelský problém s využitím pomoci či vzdáleného přístupu IT oddělení.

Dochází také k těsnějšímu provázání s dalšími cloudovými službami Microsoftu jako Windows Azure či Office 365, které nyní s Windows Intune sdílejí jednotnou platformu pro správu identit. Nový je také portál pro správu, který umožňuje z  centrálního místa spravovat předplatné, přidávat či odebírat uživatelské licence, dokupovat dodatečné služby typu většího úložiště a podobně. Přímo z portálu pro správu je rovněž možné pracovat s uživatelskými účty. Uživatelé či zařízení lze díky integraci s Active Directory automaticky přidávat do takzvaných dynamických skupin dle zvolených atributů.

Windows Intune je k dispozici kompletně v češtině a může být použit pro správu klientských počítačů využívajících Windows 7 Professional a vyšší, Windows Vista Business a vyšší či Windows XP Pro. U současných zákazníků dojde k aktualizaci na novou verzi zdarma a automaticky. Noví zájemci o službu Windows Intune mohou využít třicetidenní zkušební verzi, která je limitovaná na maximální počet 25 počítačů. Cena služby nadále zůstává na 11 Eurech na měsíc a počítač.

Aktivaci zkušební verze v českém jazyce je možné provést na webu: http://www.microsoft.com/cs-cz/windows/windowsintune/try-and-buy.aspx


Úvodní foto: © ferkelraggae - Fotolia.com
Komentáře