Microsoft uvolnil k testování druhou verzi Windows Intune

Aktuální verze umožní správcům instalovat nové aplikace a aktualizace na dálku.

Microsoft uvolnil k testování druhou verzi Windows Intune


Společnost Microsoft na konferenci Worldwide Partner Conference (WPC) v Los Angeles představila  betaverzi druhé verze cloudové služby Windows Intune. Oproti první verzi, která je v Česku k dispozici od letošního března, přináší možnost distribuce softwaru na dálku nebo nové funkce týkající se vzdálené kontroly, nastavení práv a inventarizace softwaru.

„Do druhé verze Windows Intune jsme zahrnuli řadu změn, po jejichž přidání zákazníci a partneři volali. Jednou z hlavních novinek je možnost instalovat na počítače většinu aplikací od Microsoftu i třetích stran na dálku. Většina instalací a aktualizací se tak obejde bez potřeby mít spravovaný počítač fyzicky u sebe nebo disponovat vlastní serverovou infrastrukturou,“ vysvětluje Lukáš Křovák, manažer divize Windows Client ve společnosti Microsoft.

Další novinkou je možnost provádět přímo z administrátorského prostředí s využitím pravého tlačítka myši nové úlohy, například spustit na vybraném vzdáleném počítači bezpečnostní kontrolu, aktualizovat jeho virovou databázi nebo provést restart. Pracovníci IT či partnerské firmy poskytující Windows Intune jako službu mohou rovněž vybraným administrátorům nastavit práva tak, aby mohli vše sledovat bez možnosti přímo provádět úkoly.

Změn v druhé verzi doznala také správa licencí, která nově umožňuje řídit celé spektrum licencí nejen od Microsoftu, ale i třetích stran. Došlo také k rozšíření možností pro vytváření reportů nebo nastavování upozornění a výstrah. Na základě zpětné vazby od zákazníků a partnerů byla rovněž rozšířena funkčnost uživatelského rozhraní. Podle Microsoftu je dnes ve světě pro prodej Windows Intune certifikováno přes 10 tisíc partnerů.

Do testování beta verze se mohou zákazníci a partneři registrovat na stránkách:

https://mocp.microsoftonline.com/site/default.aspx

Komentáře