Microsoft uvolnil novou verzi Microsoft Desktop Optimalization Pack

Microsoft Desktop Optimization Pack (MDOP) 2011 R2 je od 1. srpna k dispozici ke stažení pro stávající zákazníky MDOPu.

Microsoft uvolnil novou verzi Microsoft Desktop Optimalization Pack


MDOP je sadou technolgoií pro správu počítačů vybavených systémem Windows. Pomocí nich lze podle Microsoftu  zajistit lepší kompatibilitu a správu koncových stanic, snížit náklady na jejich správu a podporu uživatelů. V kombinaci s dalšími technologiemi dostupnými v systému Windows 7, jako je BitLocker, lze také zvýšit bezpečnost citlivých dat a zabránit jejich nechtěnému úniku.

Microsoft Desktop Optimization Pack (MDOP) 2011 R2 je od 1. srpna k dispozici ke stažení pro stávající zákazníky MDOPu. Ti mohou bezplatně stáhnout a využít všechny aktualizované verze a zároveň začít používat nový nástroj Microsoft BitLocker Administration and Monitoring (MBAM).

Novinky v MDOP 2011 R2

·         Microsoft BitLocker Administration and Monitoring (MBAM) umožňuje snazší administraci technologií BitLocker a BitLockerToGo.
·         Microsoft Diagnostic and Recovery Toolkit (DaRT) 7.0 je sadou nástrojů pro obnovu nefunkčních počítačů, jejich  diagnostiku a určení příčiny problému a následnou opravu. Novinky zahrnují možnost vzdálené diagnostiky a obnovy, což znamená, že IT administrátoři nemusí fyzicky navštívit uživatele s nefungujícím počítačem. Dále pak různé metody distribuce a nastavení práv, díky nimž se k nástrojům může dostat pouze oprávněný pracovník a ne běžný uživatel.
·         Microsoft Asset Inventory Service (AIS) 2.0 je cloudové řešení pro inventarizaci software. Tento nástroj lze tak využít pro správu softwarových licencí nejen společnosti Microsoft, ale i ostatních dodavatelů softwaru.

Kromě těchto novinek byly v březnu uvedeny nové verze nástrojů Microsoft Application Virtualization (App-V) 4.6 SP1, Microsoft Enterprise Desktop Virtualization (MED-V) 2.0, Advanced Group Policy Management (AGPM) 4.0, AIS 1.5, DaRT 6.5, and Microsoft Desktop Error Monitoring (DEM) 3.5.





Komentáře