Microsoft uvolnil pro veřejnost zkušební verzi Windows 8, stáhněte si ji

Zkušební verze umožňuje vyzkoušet si nové prostředí navržené v "Metro stylu", integrované cloudové služby, Internet Explorer 10 nebo různé typy aplikací přes Windows Store.

Microsoft uvolnil pro veřejnost zkušební verzi Windows 8, stáhněte si ji


Společnost Microsoft na konferenci Mobile World Congress v Barceloně oznámila dostupnost zkušební verze nového operačního systému Windows 8. Verze označená jako „Consumer Preview“ umožňuje uživatelům vyzkoušet si nové prostředí vhodné pro různé formy zařízení včetně klasických počítačů, dále práci s cloudem nebo přístup k aplikacím přes Windows Store. Zkušební verzi si mohou zájemci stáhnout na webu http://preview.windows.com.

Zkušební verze pro veřejnost přichází necelý půlrok poté, co Microsoft představil testovací verzi určenou vývojářům označenou jako Windows 8 Developer Preview. Tu si dosud stáhlo více než 3 miliony uživatelů. Nově uvolněná verze Windows 8 Consumer Preview přináší nové uživatelské rozhraní v takzvaném Metro stylu, které podle Microsoftu umožňuje komfortnější ovládání dotykem, klávesnicí i myší.

Windows 8 Consumer Preview také umožňuje vyzkoušet si integraci nového operačního systému s cloudovými a internetovými službami. Uživatelé například mohou po přihlášení se svým účtem od Microsoftu využívat funkci cloudového úložiště, bezpečného e-mailu, kalendáře i adresáře, a připojit se k řadě dalších služeb, které již například používají na svých telefonech Windows Phone. Součástí zkušební verze je také inovovaný prohlížeč Internet Explorer 10 ve verzi Platform Preview 5.

Spolu s Windows 8 Consumer Preview si mohou uživatelé vyzkoušet také beta verzi nového obchodu s aplikacemi Windows Store, který již v současné době obsahuje různé typy aplikací od Microsoftu i třetích stran. V rámci zkušebního testování jsou všechny aplikace k dispozici k vyzkoušení zdarma a uživatelé si je mohou včetně nastavení přenést i do jiných počítačů.

Microsoft na barcelonském kongresu rovněž ukázal, jak nové Windows 8 fungují na širokém spektru zařízení včetně hardwaru běžícím na procesorech ARM. Nová zařízení budou k dispozici vybraným vývojářům k testování. Spolu s tím uvolnil Microsoft také beta verzi vývojářského nástroje Visual Studio 11, jež je dostupná na webu http://msdn.microsoft.com/en-us/windows/apps/hh852659, a kterou budou moci k vývoji aplikací pro Windows 8 rovněž využívat.

Více informací o zkušební verzi Windows 8 Consumer Preview naleznete na blogu: http://blogs.msdn.com/b/b8/archive/2012/02/29/welcome-to-windows-8-the-consumer-preview.aspx


Úvodní foto: © pixel_dreams - Fotolia.com
Komentáře