Microsoft uvolnil Windows 8 ve verzi Release Preview

Společnost Microsoft v noci na dnešek oznámila dostupnost další ukázkové verze nového operačního systému Windows 8.

Microsoft uvolnil Windows 8 ve verzi Release Preview


Nová verze označená jako Windows 8 Release Preview podle vyjádření Microsoftu přináší nové uživatelské rozhraní a rychlejší a plynulejší odezvu bez ohledu na to, zda uživatel ovládá systém svými dotyky nebo klávesnicí a myší. Zájemci si mohou novou ukázkovou verzi stáhnout v některém ze 14 jazyků na webu http://preview.windows.com.

Windows 8 Release Preview přichází tři měsíce po představení první testovací verze označené jako Windows 8 Consumer Preview. Tu si jen během prvního dne stáhl více než milion uživatelů a do dneška učinila z Windows 8 vůbec nejtestovanější operační systém vůbec. S verzí Windows 8 Release Preview vstupuje systém do finální fáze vývoje před jeho uvolněním do výroby.

Mezi novinky verze Windows 8 Release Preview patří například nové aplikace od Microsoftu a dalších partnerských firem z oblasti cestování, zpravodajství, sportu, hraní i hudby. Vylepšeny byly rovněž integrované aplikace pro elektronickou poštu a práci s fotografiemi a kontakty. Díky spolupráci Microsoftu s lokálními partnery si navíc mohou uživatelé přes Windows Store vyzkoušet i řadu dalších aplikací z celého světa včetně prvních aplikací od českých vývojářů.

Vedle nových či vylepšených aplikací přináší Windows 8 Release Preview desetitisíce dalších úprav. Zvýšil se například počet možností, jak si mohou uživatelé přizpůsobit startovací obrazovku. Vylepšena byla také podpora práce s více monitory nebo způsob, jakým mohou lidé přes Windows Store vyhledávat a stahovat aplikace. Přidány byly nové funkce pro ochranu dětí při práci s počítačem.

Především u dotykových zařízení se pak údajně projeví i další vylepšení prohlížeče Internet Explorer 10. Novinkou je integrace přehrávače Adobe Flash Player optimalizovaného z pohledu výkonu.


Úvodní foto: © twobee - Fotolia.com
Komentáře