Microsoft v ČR představil Office 365, kancelář v cloudu

Společnost Microsoft začala v Česku prodávat cloudové služby Office 365, které zahrnují software pro e-mail, úpravy a sdílení dokumentů, sjednocenou komunikaci včetně videokonferencí i vytvoření vlastních webových stránek.

Microsoft v ČR představil Office 365, kancelář v cloudu


Americká společnost Microsoft uvedla do ostrého provozu novou kancelářskou online službu Microsoft Office 365, která je nyní přístupná také českým uživatelům. Přehled klíčových funkcí si můžete prohlédnout zde. Jedná se o balíček nástrojů, jež uživatelé doposud používali jako samostatné instalované programy, tedy Microsoft Office, SharePoint, Exchanghe a Lync. Ty budou od nynějška zákazníkům dostupné online za stanovený měsíční paušální poplatek. Například podnikatel nebo malá firma zaplatí za jednoho uživatele 130 korun za měsíc. U větších firem začínají ceny na 230 korunách. Služby budou v Česku nabízet i partneři Microsoftu. Například kompletní balíčky Office 365 s pevným i mobilním připojením k internetu nabídne i mobilní operátor Vodafone.

„Kvalitní spolupráce představuje kritický faktor pro podnikový růst. Proto věříme, že by měly být technologie zprostředkující účinnou spolupráci dostupné všem,“ sdělil CEO společnosti Microsoft, Steve Ballmer.

„Výhodou Office 365 pro podnikatele a malé firmy je, že mohou získat potřebný software a sestavit si IT řešení během několika minut, bez počátečních investic a s možností flexibilně měnit v čase parametry nastavení. Vetší firmy mohou zjednodušit své IT a uvolněné kapacity využít k řešení strategických otázek. Software i data jsou přitom firemním uživatelům k dispozici kdykoliv a  kdekoliv,“ vysvětluje Aleš Růžička, manažer divize Information Worker ve společnosti Microsoft.

Dosažené úspory u zákazníků mohou jít podle výpočtů Microsoftu až do desítek procent. Například firma o 300 zaměstnancích může díky sníženým investicím do hardware a nižším provozním nákladům ušetřit podle Microsoftu během tří let až 40 procent svého IT rozpočtu. Firma se 100 zaměstnanci může své náklady na IT snížit údajně až o polovinu.

V rámci služby Office 365 si mohou firmy vybrat z několika různých balíčků, které v sobě kombinují trojici serverových produktů od Microsoftu. Jde o poštovní server Exchange Online s velikostí schránky na uživatele 25 GB, SharePoint Online pro sdílení dokumentů s celkovou kapacitou pro firmu až 1TB dat a Lync Online pro hlasovou, textovou i video komunikaci. Součástí většiny balíčků jsou také webové kancelářské aplikace Office Web Apps. Firmy si mohou formou pravidelných měsíčních poplatků pořídit i licence na kompletní balík kancelářských aplikací Microsoft Office Professional Plus pro svůj počítač.

Vodafone nabídne v první fázi od začátku července čtyři balíčky obsahující vždy Microsoft Office 365 ve verzi pro firmy o velikosti do 50 zaměstnanců v kombinaci s některým z datových tarifů za zvýhodněnou cenu. Například cena balíčku s Vodafone ADSL pro pevné počítače je 1090 Kč bez DPH. Balíček s tarify Internet v mobilu naplno a Připojení na stálo pro notebook zákazník pořídí za 700 Kč bez DPH. Zákazníci Vodafonu, stejně jako ostatní firmy, si mohou Microsoft Office 365 před zakoupením vyzkoušet zdarma v rámci třicetidenní zkušební verze, kterou získají na stránkách www.office365.cz.

Komentáře