Microsoft vyhlásil nejlepší partnery střední a východní Evropy

Microsoft v New Orleans ocenil své nejlepší partnery roku 2009. V regionu střední a východní Evropy poustoupilo mezi finalisty pět českých společností. Čtyři z nich se svými řešeními vyhrály v šesti soutěžních kategoriích a potvrdily tak profesionální přístup českých firem v oblasti řízení inovací, poskytování služeb pro zákazníky i vytváření strategií pro firemní růst.

Microsoft vyhlásil nejlepší partnery střední a východní Evropy


Velmi úspěšné bylo zejména řešení společnosti Daquas s názvem „V.I.P. (Value - Inspiration - Partnership)", které obsadilo první místo v kategorii Licenční řešení, a to jak v rámci střední a východní Evropy, tak celosvětově.

Českou republiku velmi dobře reprezentovala i společnost NetDirect, která dokázala v rámci střední a východní Evropy zvítězit hned ve třech kategoriích. Její projekt „FastCentrik - velký e-shop za malé peníze do 24 hodin" předčil všechna konkurenční řešení v kategoriích Hostování, Řešení síťové infrastruktury a Vývoj S+S.

Zleva: Petr Šuráň (ecommerce.cz), Jan Horný (Daquas), Darina Vodrážková (DAQUAS), Walter Pavliš (ecommerce.cz), Radek Sedlář (ecommerce.cz), Kateřina Spáčilová (NetDirect), Jan Svoboda (NetDirect)

 

Prvním místem porota ocenila i české společnosti ecommerce.cz a ICZ. Ecommerce.cz v kategorii Vývoj zákaznických a webových řešení zaujala projektem „eBet Systém: loterijní systém pro on-line internetové a mobilní hraní a sázení". Společnost ICZ představila nejunikátnější řešení v kategorii Integrace S+S s názvem „Konektor bodového hodnocení Centrálního registru řidičů pro síť CzechPOINT".

Mezi finalisty postoupila také společnost Webcom Axperience, která se svým řešením „eHealth" potvrdila, že patří v oblasti Microsoft Dynamics NAV mezi evropskou špičku.

Nejlepší partnery roku ve střední a východní Evropě porota vybírala ve 33 kategoriích. Vítězové a finalisté byli slavnostně oceněni v New Orleans na konferenci Microsoft Worldwide Partner Conference 2009, která partnerům každoročně přináší novinky a praktické tipy z oblasti IT, podnikových strategií, vedení lidí a marketingu. Partneři se zde mají příležitost potkat s odborníky společnosti Microsoft a získat tak cenné typy pro vývoj svých řešení. Letos se všechna témata točila zejména kolem nového operačního systému Windows 7, který může být nejen pro partnery příležitostí, jak rychleji zvrátit krátkodobý pokles a nastartovat dlouhodobý růst.

Podle zprávy, kterou vydala společnost IDC, budou Windows 7 významnou příležitostí zejména pro partnery, ale podpoří také zaměstnanost v IT a investice do doplňkových výrobků a služeb. Nejvýznamnější vliv operačního systému Microsoft Windows 7 IDC předpovídá zejména v období od celosvětového uvedení na trh v říjnu 2009 do konce roku 2010.

Komentáře