Microsoft vypustil Windows 8 RTM pro širokou veřejnost

Jak slíbil, tak také učinil. Microsoft ve středu uvolnil Windows 8 pro vývojáře zapsané v MSDN a TechNetu. Běžní uživatelé si mohou stáhnout devadesátidenní zkušební verzi RTM.

Microsoft vypustil Windows 8 RTM pro širokou veřejnost


Již od včerejška mají předplatitelé MSDN a TechNetu k dispozici nejnovější verzi operačního systému Windows 8. Webová stránka na MSDN (Microsoft Developer Network) věnovaná Windows 8 zahrnuje všechny edice Windows 8 RTM včetně Windows 8 a Windows 8 Enterprise. Poslední jmenovaná verze cílí na firemní uživatele a vyznačuje se volume licencováním.

Před dvěma týdny Microsoft oznámil, že již Windows 8 dosáhl finálního stádia RTM (Release To Manufacturing) a bude od 15. srpna dostupný na MSDN a TechNetu. Společnosti, jež si zakoupily licence s předplatným Software Assurance a členové partnerského programu Microsoft Partner Network mají Windows 8 dostupný ode dneška.

Pro zajímavost, roční předplatné sítě TechNet je zpoplatněno od 199 dolarů a nejlevnější předplatné MSDN od 699 dolarů.

Microsoft však taktéž vypustil Enterprise edici Windows 8 RTM pro širokou veřejnost. Přestože společnost tvrdí, že je 90denní zkušební kopie určena vývojářům, kteří pracují na aplikacích pro Windows 8, a IT profesionálům, kteří potřebují Windows 8 otestovat v zastoupení svých firem, může si zkušební verzi stáhnout prakticky kdokoliv.

Na rozdíl od verzí nabízených skrze MSDN a TechNet vyprší zkušební verze Windows 8 po 90 dnech, kdy ztemní domovská obrazovka, zobrazí se permanentní varování, že software nebyl zakoupen, a vypne se počítač po hodině používání. Uživatelé si následně budou muset (moci) systém zakoupit a přeinstalovat všechny aplikace. Možnost upgradu ze zkušební verze na plnou verzi Windows 8 bohužel není možný.

Pro stažení zkušební verze Windows 8 dostupné v 32bitové i 64bitové variantě zavítejte na oficiální stránky Microsoftu.

 

Zdroj: IDG News Service


Úvodní foto: Microsoft
Komentáře