Microsoft začal v Česku prodávat druhou verzi Windows Intune

Česká verze přináší ochranu pracovníků v terénu díky možnosti instalovat na jejich počítače na dálku aktualizace a programy od Microsoftu i třetích stran.

Microsoft začal v Česku prodávat druhou verzi Windows Intune


Microsoft začal v Česku prodávat druhou verzi cloudové služby Windows Intune, která umožňuje spravovat a zabezpečit pracovní počítače na dálku bez potřeby mít vlastní serverovou infrastrukturu. Hlavní novinku v druhé verzi představuje možnost instalovat na počítače na dálku nejen aktualizace od Microsoftu, ale i třetích stran. Nově je také možné distribuovat software vzdáleně na počítače i v případě, kdy počítače nejsou součástí firemní domény. Většina instalací a aktualizací se tak obejde bez potřeby mít spravovaný počítač fyzicky u sebe. Druhá verze řešení Windows Intune je zároveň nově dostupná i v češtině.

„Způsob práce se za poslední roky výrazně změnil. V době, kdy přibližně osm z deseti prodaných počítačů představují laptopy a lidé si často berou své pracovní notebooky domů, potřebují správci IT nové možnosti, jak rostoucí počet počítačů v terénu spravovat a zabezpečit. Do druhé verze Windows Intune jsme doplnili řadu funkcí, které zákazníkům a partnerům k tomuto účelu dosud chyběly,“ vysvětluje Lukáš Křovák, manažer divize Windows Client ve společnosti Microsoft.

Vedle aktualizací třetích stran a možnosti distribuovat instalační soubory na dálku zahrnuje druhá verze Windows Intune také vylepšený reporting údajů o hardwarových konfiguracích, které jsou nyní k dispozici v čitelnější formě. Druhá verze rovněž umožňuje provádět kompletní softwarové inventury. Zatímco v první verzi bylo možné importovat licence pouze z multilicenčních smluv, nyní je možné zadávat i OEM licence, FPP licence nebo licence pro software třetích stran a následně je porovnávat s aktuálním stavem softwaru instalovaného na klientských počítačích.

Administrátor může díky druhé verzi Windows Intune nově také vzdáleně vynutit například spuštění antivirové kontroly, restartovat počítač a provádět další činnosti. Stejně tak je nově možné měnit nastavení parametrů téměř 400 událostí na klientských počítačích, které Windows Intune monitoruje a posílá na jejich základě upozornění.

Správci sítí uvítají možnost začlenit instalace Windows Intune do referenčního image, s jehož pomocí jim následně odpadá nutnost dodatečné instalace Windows Intune na nové počítače. Vylepšena byla rovněž administrátorská konzole postavená na technologii Microsoft Silverlight, která nyní podporuje operace pouhým přetáhnutím myši, umožňuje vyvolat pravým tlačítkem kontextové menu a přináší další vymoženosti vylepšující komfort ovládání.

Cloudová služba Windows Intune je určena pro firmy i organizace všech velikostí. Služba v sobě zahrnuje upgrade na systém Windows 7 Enterprise a bezpečnostní řešení pro koncové stanice. Druhá verze Windows Intune je zákazníkům k dispozici ve zkušební verzi, kterou si mohou čeští zákazníci a partneři stáhnout na webu: http://www.microsoft.com/cs-cz/windows/windowsintune/try-and-buy.aspx


Úvodní foto: © rubysoho - Fotolia.com
Komentáře