Mike Lawrie jmenován prezidentem a CEO společnosti CSC

Společnost CSC dnes oznámila, že Mike Lawrie (58) byl jmenován novým prezidentem a výkonným ředitelem (CEO) – své funkce se ujímá 19. března 2012.

Mike Lawrie jmenován prezidentem a CEO společnosti CSC


Mike LawrieMike Lawrie, který byl od 7. února 2012 členem výkonné rady CSC, střídá Michaela W. Laphena (61), jenž oznámil své plány odejít z funkcí předsedy představenstva, prezidenta a výkonného ředitele již dříve. Vedle toho byl Rodney F. Chase, nynější ředitel výkonné rady, jmenován předsedou představenstva bez výkonných pravomocí, a David Barram, současný ředitel výkonné rady, byl jmenován předsedou kontrolního výboru. Oba dva se ujímají svých funkcí rovněž s účinností od 19. března 2012.

M. Lawrie byl před příchodem do CSC výkonným ředitelem britské firmy Misys, dodavatele IT řešení pro finanční společnosti, a to v letech 2006 – 2012. Od října 2008 do srpna 2010 M. Lawrie též působil jako výkonný předseda Allscripts-Misys Healthcare Solutions, přední společnosti v oblasti řešení elektronických zdravotnických záznamů. V letech 2005 a 2006 byl generálním partnerem ValueAct Capital, investiční firmy ze San Franciska a v letech 2004 – 2005 pracoval jako CEO globální softwarové společnosti Siebel Systems.

M. Lawrie také působil 27 let na různých pozicích v IBM, kde pracoval např. jako senior viceprezident celé skupiny se zodpovědností za prodej a distribuci produktů a služeb IBM po celém světě; generální manažer IBM v regionu EMEA; a generální manažer odvětvových řešení IBM v regionu Asie/Pacifiku. Je také ředitelem bez výkonných pravomocí Juniper Networks a členem dozorčí rady Drexel University ve Filadelfii. M. Lawrie je držitelem bakalářského titulu na Ohio University a MBA na Drexel University ve Filadelfii.


Úvodní foto: Fotolia © ktsdesign
Komentáře