Miliontá dodávka základnové stanice GSM proběhla v Nigerii

Miliontá dodávka základnové stanice GSM proběhla v Nigerii


Ericsson postavil svou miliontou základnovou stanici pro technologii GSM. Od spuštění GSM technologie v roce 1991 se díky ní připojilo více než 2,3 miliardy uživatelů. Miliontá základnová stanice GSM byla dodána nigerijskému mobilnímu operátorovi MTN.

První základnovou stanici dodal Ericsson pro německý Mannesmann v roce 1991. Efektivnost nákladů GSM sítí, široké produktové portfolio a výsledky dosažené při migraci do sítí 3G zajistily podle Ericssonu technologii GSM pozici jak na rychle se rozvíjejících, tak na již zavedených trzích. GSM se stala nejvíce používaným mobilním systémem na světě a v současné době je využívána ve více než stovce zemí na všech kontinentech.

Podle světové obchodní asociace GSM Association má v průběhu roku 2007 světový počet uživatelů GSM měsíčně vzrůst o 40 milionů. V Indii a Číně přibývá každý měsíc více než 10 milionů uživatelů. Jenom v Indii Ericsson instaluje novou základnovou stanici každých 15 minut.

Tempo zavádění GSM neklesá ani po16 letech. Očekáváme, že rok 2007 se stane pátým v řadě, kdy dosáhneme rekordního počtu dodávek,” uvedl Kurt Jofs, výkonný viceprezident a šéf Business Unit Networks společnosti Ericsson.

Komentáře