Minerva ČR bude implementovat ERP systém QAD v letecké výrobě

Minerva ČR oznamuje, že podepsala smlouvu na dodávku a implementaci ERP systému QAD RAPID pro menší podniky ve společnosti JIHLAVAN airplanes.

Minerva ČR bude implementovat ERP systém QAD v letecké výrobě


JIHLAVAN airplanes patří se svými padesáti zaměstnanci mezi SMB podniky a proto hledal vhodné řešení pro svou velikost menší firmy. Zároveň však přišel s nároky na ERP systém s funkcionalitou vhodnou pro výrobní firmu. Výběrového řízení se zúčastnilo celkem 27 firem. Minerva získala zakázku díky svým referencím a funkcionalitě v oblasti výroby a plánování. Lokální systém, který QAD RAPID nahradí, pokrýval pouze sklady a mzdy.

Cíle, které chce společnost dosáhnout zavedením QAD RAPID shrnul finanční ředitel Robert Prajs z JIHLAVANu airplanes: „JIHLAVAN airplanes vyrábí ultra lehká celokovová letadla Skyleader ve třech řadách. Výroba je částečně malosériová, například křidélka a jiné drobné prvky, od bodu zlomu pak zakázková. QAD RAPID nám poskytne možnost plánovat, na základě prognózy nakupovat materiál a vyrábět právě, když je potřeba. Nový ERP systém zavede oceňování, kalkulace, řízení nákladů, plánování a odstraní decentralizovaný způsob vedený v Excelových souborech.“

S novým ERP systémem QAD budou v JIHLAVANu airplanes plánovat výrobu i v kombinaci na reálnou zakázku, kdy je občas přijat požadavek od zákazníka na zpětnou změnu téměř finálního výrobku. Díky controllingu mohou sledovat, kolik stojí konkrétní zakázka, v jaké je fázi i zpětně dosledovat výrobek či materiál. Současně s QAD RAPID bude zavedena část evidence výroby s automatickým sběrem dat pomocí čárových kódů. Projekt je zčásti financován dotacemi z EU v rámci programu ICT v podnicích, kde Jihlavan uspěl s žádostí.

Více informací naleznete na www.minerva-is.eu.

Komentáře