Mladí Češi vyhráli Microsoft App challenge v Las Vegas

Jako každoročně se i letos konala v Las Vegas celosvětová konference eXtremeCRM 2012, která přináší celou řadu nových řešení vyvíjených nad produkty Microsoftu.

Mladí Češi vyhráli Microsoft App challenge v Las Vegas


Tradičně se na tuto událost sjíždějí firmy z celého světa, aby získaly nejnovější informace a kontakty s dalšími partnery. Součástí konference je také 24 hodinový vývojářský maraton nazvaný App Challenge. Hraje se o hodně. Vítěz získá světovou prestiž a často i možnost spolupracovat s mnoha mezinárodními partnery. Letos se to povedlo Čechům.

Když se minulý rok účastnili mladíci z pražského CreativeMages Berlínské App challenge, kde kdo byl překvapen, že jejich MageShop získal druhé místo. Malý start-up, který v Česku vyvíjí cloudové služby Microsoftu, jel letos do Las Vegas s cílem připravit aplikaci pro Windows 8. „Byl to trochu risk, protože s vývojem pro Windows 8 jsme neměli ještě žádné zkušenosti. Jakmile soutěž odstartovala, neměli jsme připravené žádné kódy ani grafiku. Ještě štěstí, že nás Microsoft vybavil novými nástroji, které nám umožnily vše zdárně a rychle zvládnout,“ prozrazuje softwarový vývojář Jakub Nešuta.

Pánové se nakonec pustili do vývoje aplikace, kterou nazvali Bridgeit. „Jedná se o Windows 8 aplikaci, která komunikuje s Microsoft Dynamics CRM 2011. Je určena pro firmy, které mají spousty partnerů a všem by musely dávat přístup do CRM. Tahle aplikace to všechno zjednodušuje, protože partneři se do systému mohou hlásit pohodlně skrze ni. Je to vlastně takový most mezi společností a partnerem,“ usmívá se Ondřej Valuštík, marketingový ředitel CreativeMages.

CreativeMages
Úvodní foto: © pressmaster - Fotolia.com
Komentáře