Mobilní bomba: HTC Sensation s dvoujádrovým procesorem

HTC představuje HTC Sensation s dvoujádrovým procesorem a operačním systémem Google Android 2.3.3.

Mobilní bomba: HTC Sensation s dvoujádrovým procesorem


Společnost HTC dnes představila na tiskové konferenci v Londýně svou novou vlajkovou loď – výkonný mobilní telefon HTC Sensation s operačním systémem Google Android 2.3.3. Jedná se o první zařízení od HTC s  dvoujádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon s pracovní  frekvencí 1,2 GHz. Multimediálně zaměřený telefon se pochlubí 4,3palcovým širokoúhlým Super LCD displejem a qHD rozlišením (540x960 px).  Fotografie mohou uživatelé zachytit 8Mpix fotoaparátem s podporou natáčení 1080p Full HD videa a dvojitým přisvícením LED diodami.

HTC Sensation přichází na trh s aktuální verzí uživatelského prostředí HTC Sense. To podle svých autorů nyní uživatelům nabízí  vylepšení, která jim umožní s telefonem pracovat s vyšší efektivitou. Nové HTC Sense tak přichází například s přepracovanou aktivní pohotovostní obrazovkou, která umožňuje uživateli přístup k nejčastějším funkcím i bez odemknutí telefonu. Mezi další vylepšení se řadí inovavaná grafika i animace spolu s novými widgety a efekty počasí.

Společnost HTC společně s novým telefonem HTC Sensation uvedla také vlastní filmovou streamovací službu, která bude plně dostupná i pro uživatele v České republice. HTC Watch nabídne filmový archiv oblíbených a nejnovějších filmů a seriálů. Každé video si uživatel může koupit nebo jen zapůjčit. Zakoupený film pak lze bezplatně sledovat až na čtveřici dalších HTC zařízení. Díky USB výstupu s podporou audiovizuálních přenosů ve vysokém rozlišení s redukcí na HDMI lze HTC Sensation používat jako multimediální centrum a stažené filmy si tak užít na moderních velkoplošných televizorech a projektorech.

Technické specifikace

•    Operační systém: Google Android 2.3.3
•    Procesor: Qualcomm MSM 8260 1,2 GHz dual-core
•    Paměť: 768 MB RAM, 1GB ROM, slot pro MicroSD paměťové karty
•    Rozměry: 126,1 x 65,4 x 11,3 mm
•    Displej: 4,3 palců SLCD qHD, rozlišení: 540x960 (poměr stran 16:9), Gorilla glass
•    Konektivita:
o    HSPA/WDCMA
o    Wi-Fi standard IEEE 802.11b/g/n
o    DLNA, Micro-USB (s podporou MHL – mobile high-definition video link, redukce na HDMI)
o    Bluetooth 3.0
•    Baterie: 1520 mAh
•    Váha: 148 g (s baterií)

Dostupnost

Předpokládaná dostupnost telefonu HTC Sensation v České republice je v 1. polovině června 2011. Uvedení služby HTC Watch pro český trh je naplánováno na začátek června 2011. Doporučená koncová cena zatím nebyla oznámena.

Komentáře