Mobilní operátoři rozvázali spolupráci se Sazkou

Společnosti Telefónica, T-Mobile, Vodafone a Sazka se dohodly na pozastavení dobíjení kreditu předplacených karet přes terminály Sazka.

Mobilní operátoři rozvázali spolupráci se Sazkou


S ohledem na vysokou míru ekonomické nejistoty, která nyní kolem Sazky panuje, se mobilní operátoři rozhodli přerušit spolupráci s tímto partnerem v oblasti dobíjení předplacených karet. Důvodem je deklarovaná neschopnost Sazky plnit  závazky související s dobíjením karet přes terminály, doložená i vysokými závazky Sazky vůči operátorům - tyto závazky po splatnosti se pohybují v řádech desítek milionů českých korun. Operátoři dále uvedli, že jsou připraveni v plném rozsahu obnovit spolupráci poté, kdy jim bude poskytnuto dostatečné zajištění splnění platebních povinností Sazky.

„Pozastavení služby je závažný krok, k němuž jsme přistoupili až ve chvíli, kdy byly vyčerpány všechny alternativní možnosti,“ vysvětluje Milan Vašina, generální ředitel T-Mobile, a dodává: „Jsme si totiž vědomi, že toto opatření může znamenat komplikace pro zákazníky.“

Zákazníci s předplacenými kartami mohou nadále využívat další způsoby dobití kreditu jako jsou například dobíjecí kupóny,  které tak zřejmě zařijí svou renesanci, dále bankomaty, GSM banking, dobíjení na pokladnách supermarketů a hypermarketů, na čerpacích stanicích, obchodech s elektronikou, sázkových kancelářích, přes fakturu k paušální službě, ve vybraných gastronomických zařízeních a v prodejnách maloobchodní sítě.

Komentáře