Na Žofíně byla rozdána ocenění soutěže Manažer roku 2007

Vladimír Mráz a Eva Kárníková. Taková jsou jména Manažera roku 2007 a Manažerky roku 2007 tak, jak byla vyhlášena 17. března na pražském Žofíně.

Na Žofíně byla rozdána ocenění soutěže Manažer roku 2007


Vladimír Mráz a Eva Kárníková. Taková jsou jména Manažera roku 2007 a Manažerky roku 2007 tak, jak byla vyhlášena 17. března na pražském Žofíně.

Vladimír Mráz je generálním ředitelem a předsedou představenstva společnosti Kooperativa pojišťovna, Eva Kárníková je pak generální ředitelkou společnosti DINERS Club Czech, Vítězové jubilejního 15. ročníku soutěže Manažer roku byli vyhlášeni dnes během slavnostního Dne úspěšných manažerů a firem v pražském paláci Žofín.

V kategorii Vynikající manažer malé firmy (do 50 zaměstnanců) se na prvním místě umístil Pavel Knorr, generální ředitel LEGO Trading, vítězem v kategorii Vynikající manažer střední firmy (do 250 zaměstnanců) se stal Jiří Grund, generální ředitel a předseda představenstva společnosti GRUND Cena vydavatelství Economia byla udělena Prof. Janu Pirkovi, přednostovi Kliniky kardiovaskulární a transplantační chirurgie v Praze. V rámci soutěže bylo ohodnoceno také 21 vítězných manažerů v jednotlivých hodnocených odvětvích (jejich seznam je uveden v příloze).

Vítěze soutěže Manažer roku 2007, která se konala pod záštitou předsedy vlády České republiky, vybrala z celkem 68 finalistů patnáctičlenná Národní komise složená ze zástupců vyhlašovatelů a organizátorů soutěže a manažerů oceněných v předchozích ročnících.

„Soutěž Manažer roku je jedinou soutěži v České republice, která hodnotí manažery jako osobnosti, a to na základě jejich dlouhodobé práce pro firmu, ve které profesně působí. Nejde tedy o jednorázovou anketu ovlivněnou aktuální image daného manažera, ale o strukturovanou soutěž, která jde do hloubky a na jejímž vyhodnocování se v několika krocích podílí odborníci z mnoha oblastí,“ uvedl k zaměření soutěže Bohuslav Holub, ředitel Manažerského svazového fondu, který soutěž organizačně zajišťuje. „Věříme, že stejně jako v předchozích ročnících se i letošní vítězové připojí k naší snaze veřejně oceňovat talentované a schopné manažery v České republice a pomohou nám s výběrem těch nejlepších v příštím, již šestnáctém ročníku soutěže.“

V rámci soutěže Manažer roku jsou voleny osobnosti, které svým osobním přínosem výrazně pomohly k úspěchu své firmy a přispěly k rozvoji odvětví, v němž působí. Uchazeči mohou působit ve státních i soukromých společnostech, manažerskou funkci ovšem musí zastávat alespoň tři roky a sídlo jejich společnosti se musí nacházet na území České republiky. Nominovaní manažeři procházejí sedmistupňovým na sobě nezávislým hodnocením, během kterého jsou posuzovány nejen ekonomické úspěchy firem, v nichž vykonávají své funkce, ale také jejich osobní kvality a schopnosti.

Soutěž Manažer roku pravidelně vyhlašují Česká manažerská asociace, Svaz průmyslu a dopravy ČR a Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR. Průběh hodnocení a vyhlašování soutěže organizačně zajišťuje Manažerský svazový fond (MSF).

Generálním partnerem soutěže Manažer roku v roce 2007 je Česká spořitelna,, hlavními partnery jsou LeasePlan ČR, a TNT Express Worldwide, Exkluzivním mediálním partnerem je Economia, Významnými partnery soutěže jsou: Národní politika kvality, ProMoPro, STEILMANN Praha, a Q and A.
Komentáře