Nadace O2 podpoří projekty mladých lidí penězi i znalostnmi

Od dnešního dne mohou mladí lidé ve věku 13 - 26 let přihlašovat své nápady a projekty na podporu svého okolí a získat tak až 90 tisíc korun.

Nadace O2 podpoří projekty mladých lidí penězi i znalostnmi


Nový celoevropský dlouhodobý program Think Big společnosti Telefónica Europe přichází také do České republiky, kde jej realizuje Nadace O2 ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti. V prvním ročníku programu bude podpořeno až 150 projektů mladých lidí, na jejichž podporu Nadace O2 poskytne částku 6 milionů korun.

Mladí lidé mohou přihlašovat Malé projekty s rozpočtem do 30 tisíc korun, nebo Velké projekty, na něž mohou získat až 90 tisíc korun. Projekty mohou mladí lidé přihlašovat na webovém portálu www.o2thinkbig.cz do 27. června 2011. Projekty následně posoudí nezávislé regionální komise složené z odborníků z neziskového sektoru, zaměstnanců Telefónica a také z mladých lidí, kteří již projekty realizovali. Na konci srpna se mladí lidé dozví, zda bude jejich přihlášený projekt podpořen. Další možnost přihlášek pak bude otevřena na konci září. Webový portál Think Big poskytne mladým lidem platformu pro sdílení a prezentaci jejich nápadů a projektů.

Think Big poskytne mladým lidem nejen finanční prostředky, ale také trénink projektových, komunikačních a prezentačních dovedností od zkušených lektorů, základní technologické vybavení jako je mobilní telefon a sim karta s předplaceným voláním. Pro realizaci velkých projektů získají týmy mladých lidí také k zapůjčení notebook s připojením na internet po dobu 6 měsíců zdarma. S realizací projektů budou mladým lidem pomáhat zkušení pracovníci Nadace rozvoje občanské společnosti a také zaměstnanci Telefónica Czech Republic.

Komentáře