Nadějné firmy z Microsoft Inovačního Centra na Invexu 2008

Úspěšný projekt navigační slepecké hole z mezinárodní studentské soutěže Imagine Cup bude mít svoji premiéru 6. 10. v Brně.

Nadějné firmy z Microsoft Inovačního Centra na Invexu 2008


Úspěšný projekt navigační slepecké hole z mezinárodní studentské soutěže Imagine Cup bude mít svoji premiéru 6. 10. v Brně.

Sedm úspěšných inovativních firem z brněnského Microsoft Inovačního Centra se poprvé představí veřejnosti na veletrhu Invex 2008. V Brně tak bude mimo jiné uvedena navigační slepecká hůl, kterou vymysleli studenti Vysokého učení technického v Brně v rámci mezinárodní soutěže Imagine Cup před dvěma lety. Tohoto nápadu se poté ujala společnost webProgress, která ji v zázemí Microsoft Inovačního Centra rozvinula do skutečného podnikatelského záměru. Microsoft Inovační Centrum funguje v rámci Jihomoravského inovačního centra v Brně od února letošního roku a prezentace na Invexu tak ukazuje první výsledky tohoto společného firemního inkubátoru, jednoho z nejprogresivnějších technologických inovačních center v České republice.

„Úspěšný projekt slepecké hole ze soutěže Imagine Cup nás zaujal natolik, že jsme oslovili jeho tvůrce s nabídkou jejich nápad rozvinout až do skutečného podnikatelského záměru. Díky podpoře inovačního centra jsme byli schopni dosáhnout již finální fáze vývoje funkčního prototypu. Expozice na Invexu je důkazem toho, jak firemní inkubátory a spojení se silnými partnery pomáhá rozvoji nápadů, které by jinak zůstaly bez povšimnutí,” přibližuje vývoj inovativního studentského projektu Vlastimil Sapák, jednatel společnosti webProgress.

Firmy z Microsoft Inovačního Centra na Invexu 2008

COSECT seznámí návštěvníky se svými produkty pro datovou bezpečnost médií, počítačů a serverů. Tato společnost je autorem bezpečnostního řešení DisCryptor, které nabízí pohodlné a jednoduché šifrování dat a obsahuje také pokročilé bezpečnostní nástroje jako například datová skartovačka či bezpečnostní klíče.
INVEA-TECH představí praktické využití technologie FPGA (programovatelný hardware) pro oblast vysokorychlostních sítí. Firma vyvíjí a prodává zařízení, která jsou určena pro monitorování síťového provozu a zajištění bezpečnosti na síti.
LifeWeb Group vyvíjí a prodává internetové aplikace a aplikace pro mobilní telefony. Zájemci se budou moci seznámit s projektem emulátoru mobilních telefonů, umožňujícím spouštění mobilních aplikací a her v prostředí internetového prohlížeče.
OptimSys představí inovativní technologie, produkty a služby v oblasti počítačové telefonie, interaktivních hlasových aplikací (IVR) a hlasem ovládaných desktopových a embedded aplikací.
Quantasoft ukáže reálné výsledky vývoje a výzkumu softwaru a hardwaru v oblasti IT, biometrie a autodiagnostiky. Firma představí softwarový balík komponentů pro snímání, zpracování a ukládání biometrických informací určených na identifikaci a verifikaci osob.
webProgress uvede svůj projekt navigační slepecké hole.
Westcom bude prezentovat publikační systém Webnode.com, který přináší zcela nový a jednoduchý způsob vytváření a editace webové prezentace pomocí internetového prohlížeče.
Všechny tyto firmy naleznete na společném stánku 74 v hale V.

Více informací o Microsoft Inovačním Centru získáte na www.msic.cz a o Jihomoravském inovačním centru na www.jic.cz.

Registrace do soutěže Imagine Cup 2009 na Invexu

V rámci expozice Microsoft Inovačního Centra a Jihomoravského inovačního centra v pavilonu V na stánku 74 bude otevřena všem studentům možnost zaregistrovat se do nového ročníku soutěže Imagine Cup 2009, jehož tématem je „Představte si svět, kde technologie řeší největší problémy dneška“. Soutěž dává studentům příležitost přemýšlet o tom, jak využít technologie pro zajištění vzdělávání v rozvojových zemích, objevit nové metody v medicíně, navrhnout způsob celosvětového odstranění nerovnosti mezi pohlavími a pomoci zachovat udržitelný rozvoj naší civilizace. Soutěžící se zajímavými návrhy tak mohou následovat příkladu projektu navigační slepecké hole a proměnit své nápady v podnikatelský záměr. Kromě možnosti registrace na Imagine Cup 2009 si budou moci na stánku zájemci také vyzkoušet nejnovější herní konzole Xbox 360.

Více informací o soutěži Imagine Cup získáte na www.imaginecup.cz.

Komentáře