Napětí mezi Microsoftem a Googlem se přiostřuje, na Windows Phone nefungují Google Maps

Google hodil další klacek pod nohy konkurenční společnosti Microsoft. Uživatelé Windows Phone se nově nemohou skrze mobilní prohlížeč IE dostat ke službě Google Maps.

Napětí mezi Microsoftem a Googlem se přiostřuje, na Windows Phone nefungují Google Maps


Již od pátku si uživatelé platformy Windows Phone stěžují na blokovaný přístup k mapové službě Google Maps. Pakliže se prostřednictvím mobilní verze internetového prohlížeče IE snaží přistoupit k webu www.google.com/maps, jsou přesměrování na hlavní stranu vyhledávače. Google o problému ví víc než dobře. Oficiálně se k situaci vyjádřil s tím, že služba Google Maps ve skutečnosti nikdy nepodporovala mobilní verzi IE, neboť prohlížeč neběží na vykreslovacím jádře WebKit (to využívají browsery Chrome a Safari). Doposud však Maps v inkriminovaném prohlížeči běžely, tak proč ta změna?

Dle tvrzení představitelů společnosti Google se má situace takto: „Pravidelně testujeme kompatibilitu Google Maps s webovými prohlížeči, abychom se ujistili, že uživatelům poskytujeme nejlepší zážitek. V našem posledním testu nicméně nevykazoval mobilní IE dostatečnou funkcionalitu, nebylo možné mapu otáčet, zoomovat a provádět další základní operace. Proto uživatele přesměrováváme na Google.com, kde mohou alespoň vyhledávat.“ Na toto sdělení Microsoft prostřednictvím technologického magazínu Gizmodo reagoval s tím, že desktopová verze IE, v níž Google Maps fungují, využívá stejné vykreslovací jádro jako verze mobilní.

Neshody obou společností nakonec vyústily v kompromis. Dle tvrzení Googlu byly provedeny implementační změny jak na straně mobilního IE od Microsoftu, tak na straně Google Maps, a Google nyní údajně pracuje na zrušení přesměrování přístupů uživatelů mobilního IE.

V poslední době se zdaleka nejdená o první případ, kdy Google Microsoftu "dělá naschvály". Nejprve Google oznámil ukončení podpory své služby Active Sync a současně veřejně prohlásil, že s podporu platformy Windows Phone do budoucna příliš nepočítá. Ve středu Microsoft nařkl Google z toho, že zamezuje správné funkčnosti aplikace YouTube na Windows Phone a posledním počinem Googlu namířeným proti Microsoftu jsou právě nedostupné Google Maps.

 

Zdroj: IDG News Service, Engadget.com


Úvodní foto: © alphaspirit - Fotolia.com
Komentáře