Návštěvnost českého internetu se už druhý měsíc drží nad hranicí 6 milionů uživatelů

Návštěvnost internetových serverů zapojených do projektu NetMonitor se v České republice už druhý měsíc drží nad hranicí šesti milionů uživatelů.

Návštěvnost českého internetu se už druhý měsíc drží nad hranicí 6 milionů uživatelů


V listopadu 2011 navštívilo některou z měřených stránek dokonce 6,16 milionu uživatelů z ČR a ti zobrazili 7,75 miliardy stránek. Aktuální statistiky návštěvnosti českého internetu ukazují, že servery zapojené do projektu NetMonitor v listopadu 2011 navštívilo 6,16 milionu reálných uživatelů (RU) z ČR. Meziměsíčně návštěvnost vzrostla o 0,38 %.

Internetoví uživatelé strávili v listopadu 2011 na internetu v průměru 26 hodin a 50 minut, během kterých zobrazili 7,75 miliardy webových stránek. Oproti říjnu strávili reální uživatelé na českém internetu o tři čtvrtě hodiny více času a zobrazili o 2,95 % stránek více.

Listopadový počet návštěvníků je sice v historii českého internetu nejvyšší, množství zobrazených stránek z ČR a průměrně strávený čas na internetu už však byly zaznamenány vyšší – rekordy padaly v březnu 2009, kdy uživatelé z ČR zobrazili 8,45 miliardy webových stránek a na internetu strávili v průměru 32 hodin a 19 minut.  

Komentáře