Návštěvnost internetu v květnu 2011 mírně rostla

Celkem zapojené internetové servery v květnu navštívilo 5,95 milionu uživatelů z ČR, kteří zobrazili o 3,8 % stránek více než v dubnu a prosurfovali o hodinu a 15 minut více času.

Návštěvnost internetu v květnu 2011 mírně rostla


Návštěvnost internetu v květnu 2011 vzrostla oproti předchozímu měsíci jen mírně. Celkem zapojené internetové servery v květnu navštívilo 5,95 milionu uživatelů z ČR, kteří zobrazili o 3,8 % stránek více než v dubnu a prosurfovali o hodinu a 15 minut více času.

Aktuální statistiky návštěvnosti českého internetu ukazují, že servery zapojené do projektu NetMonitor v květnu 2011 navštívilo 5,95 milionu reálných uživatelů (RU) z ČR. Meziměsíčně návštěvnost vzrostla o 0,06 %. Internetoví uživatelé strávili v květnu 2011 na internetu v průměru 26 hodin a 13 minut, během nichž zobrazili 7,17 miliardy webových stránek. Oproti dubnu strávili reální uživatelé na českém internetu o hodinu a patnáct minut více času a zobrazili o 3,82 % stránek více.

Celkově je vzhledem ke světovým událostem letošní jaro silným internetovým obdobím. Zvýšený zájem vyvolala v březnu katastrofa v Japonsku, kterou v dubnu následovala britská královská svatba, smrt Usámy bin Ládina a konečně i květnové Mistrovství světa v ledním hokeji.

Komentáře