Návštěvnost mobilního webu v USA se v roce 2008 zdvojnásobila

Počet lidí, kteří navštívili zpravodajské a informační weby skrze mobilní internet v USA se od ledna 2008 do ledna 2009 více než zdvojnásobil. Informovala o tom společnost comScore.

Návštěvnost mobilního webu v USA se v roce 2008 zdvojnásobila


ComScore odhaduje, že v lednu 2009 surfovalo přes svá mobilní zařízení (nejedná se pouze o mobilní telefony, ale také o různé mobilní přístroje umožňující přístup k internetu jako PSP, iPod Touch apod.) 63 milionů Američanů, z toho více než třetina pak na denní bázi.

Nejoblíbenějšími službami, které jsou navštěvované přes mobilní zařízení, nadále zůstávají zpravodajské a informační stránky (comScore mezi informační stránky řadí například i vyhledavače). Nejrychleji rostoucím segmentem jsou ovšem sociální sítě, jejichž návštěvnost vzrostla od minulého roku o neuvěřitelných 427%.

Podle magazínu ReadWriteWeb má klasický "desktopový" internet v USA návštěvnost zhruba 192 milionů unikátních návštěvníků, což by znamenalo, že mobilní web ve Spojených státech dosahuje zhruba třetiny popularity klasického přístupu k internetu. Je nutné ale dodat, že comScore do statistik nezahrnuje pouze návštěvy mobilního webu jako takového, ale i přístup například ke zpravodajství skrze SMS.

I v České republice lze sledovat zvyšující se oblíbenost využívání mobilního internetu. Zatímco ještě v listopadu loňského roku uživatelé realizovali na mobilních službách okolo 3 milionů návštěv, během února letošního roku to bylo přes 10 milionů návštěv. Téměř 75 procent z nich bylo od zákazníků mobilního operátora Vodafone.

 

Související články:
Vodafone: Jaké jsou nejnavštěvovanější weby prostřednictvím mobilu?
Mobilní a bezdrátové technologie budou dále růst

Komentáře